Stačí, aby předváděl alespoň půl toho, co v druhé lize, hlásá kouč Slovanu o svém novém střelci

Liberec během tohoto léta zkupuje zajímavé akvizice z druhé nejvyšší soutěže. Jedná se o zajímavý tah, kdy poměrně levně doplní kádr a v případě úspěchu ho pak může za velké obnosy opět prodat. Pod Ještědem často pořádají výprodej, a k tomuto klubu to již nějak tak patří. Plány jsou však jasné, neboť Slovan by rád opět bojoval o pohárovou Evropu.

Stačí, aby předváděl alespoň půl toho, co v druhé lize, hlásá kouč Slovanu o svém novém střelci

Hledal se především nový útočník, který by týmu obstaral brankové hody. Volba nakonec padla na Jana Pázlera z Hradce Králové, který se hned dvakrát stal nejlepším střelcem druhé nejvyšší české ligy. V té první odehrál celkem 83 zápasů a vstřelil v nich 14 branek. Rodákovi z Náchoda se ve FNL dařilo v uplynulé sezóně, kdy zaznamenal 21 přesných zásahů.

„Byla to asi moje nejlepší sezóna v kariéře, takže jsem si říkal, že jestli nepřestoupím teď, tak už asi nikdy,“ přiznala nová posila Liberce, o kterou se zajímal také Baník Ostrava. „Druhá liga je víc bojovnější, v první je to spíše o taktice a je mnohem těžší se tam prosadit," popisuje sedmadvacetiletý střelec rozdíl mezi dvěma nejlepšími tuzemskými soutěžemi. Pod Ještědem by měl nahradit i rozjetého Pulkraba, který se z hostování vrátil do Sparty.

„Čekám od něj góly. Uvědomuji si, že je dával ve druhé lize a teď musí potvrdit, že je umí střílet i v první. Nebude to mít lehké, ale j á mu věřím. Když bude alespoň z poloviny předvádět to, co v druhé lize, budu s ním spokojený,“ nechal se slyšet nový kouč Slovanu Zsolt Hornyák, který se s týmem připravuje na novou sezónu na soustředění v Rakousku.