Vaclík je již ve Španělsku a ladí se detaily tříletého kontraktu se Sevillou

Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík přeci jen opouští vyhřáté místo v Basileji. Ve Švýcarsku vyhrál několik cenných trofejí, nakoukl i do Ligy mistrů, ale laťku je nutné zvyšovat. Někdejší tvář pražské Sparty je již ve Španělsku, aby se uspala Seville a další sezónu strávila v LaLize.

Vaclík je již ve Španělsku a ladí se detaily tříletého kontraktu se Sevillou

O zájmu Sevilly se spekulovalo v posledních dnech hojně, ale dobře víme, jak média dokážou každý potencionální přesun zdramatizovat. V tomto případě se však jednalo o informaci, která se nyní potvrzuje. Oba kluby se již dohodly na přestupu a Vaclík by měl velmi brzy podepsat s novým chlebodárcem tříletý kontrakt.

V tuto chvíli je český legionář již ve Španělsku a podstupuje zdravotní prohlídku, po níž bude následovat již podpis smlouvy. Vaclík tak po čtyřech letech opouští švýcarský klub, kde patřil k hlavním oporám. Několikrát byl vyhlášen nejlepším brankářem tamní soutěže a může se pyšnit třemi mistrovskými tituly. Celkem odchytal na této adrese 169 soutěžních zápasů.

Devětadvacetiletý brankář je již třetí letní posilou španělského klubu, který rozšiřuje své řady před novou sezónou. Sevilla patří mezi nejlepší kluby v LaLize, což potvrzuje pravidelné umístění ve vrchních patrech tabulky a účast v Lize mistrů nebo Evropské lize. O místo jedničky se Vaclík porve se Sergiem Ricou a Davidem Soriou.