Eismann: Brno má jasné ambice, k udržení mu chybělo jen střílet branky

Brno si pomalu zvyká na netradiční roli. Z české nejvyšší soutěže sestoupilo do FNL, ale na jihu Moravy věří, že by se mohli zase brzy vrátit. Pomoci by tomu měl i třiatřicetiletý obránce Pavel Eismann, který strávil posledních pět sezón v Karviné. Ve Zbrojovce se už pomalu rozkoukává a připravuje na důležitou sezónu.

Eismann: Brno má jasné ambice, k udržení mu chybělo jen střílet branky

Boj o návrat do elitní tuzemské soutěže mu není cizí, neboť v roli kapitána pomohl právě Karviné postoupit do první ligy. Také kabina pro něj není neznáma, protože některé hráče dobře zná. „Na hostování v Karviné byl Honza Sedlák, který nám pomohl do první ligy. Na testy tam předloni došel také Damián Bariš. A dále znám ještě Lukáše Mageru a z Příbrami Tomáše Pilíka,“ přiznává zkušený bek v rozhovoru pro klubové stránky Zbrojovky.

Jak sám přiznává, Brno o něj mělo velký zájem a nakonec se s ním domluvil beztoho, aniž by se na něj musel u staronových spoluhráčů dotazovat. „Pro mě platilo slovo sportovního manažera a trenéra, se kterými jsem mluvil. To pro mě bylo zásadní při mém rozhodování, po ničem dalším jsem se nepídil,“ pokračoval Eismann vyzpovídaný pro klubový web.

„Brno má dobré mužstvo, dobře takticky připravené, kterému scházely jen vstřelené branky. To byl i případ jarního zápasu tady, kdy jsme přežili spoustu šancí, tyče a břevna, byl z toho bod. Upřímně asi málokdo počítal s tím, že by nakonec Brno sestoupilo. Teď musíme udělat vše pro to, aby se klub zase vrátil zpět,“ dodala nová posila Zbrojovky o plánech pro příští sezónu.