Veterán Drobný bude i v další sezóně krýt záda Pavlenkovi

Veterán Drobný bude i v další sezóně krýt záda Pavlenkovi

Brankářský věk je mnohem delší než ostatních hráčů v poli. Důkazem nemusí být jen italský veterán Buffon, který je při chuti i ve čtyřiceti. Jeho jméno je spojováno s přesunem do PSG, neboť dlouholetou spolupráci s Juventusem před několika týdny ukončil. Český zkušený gólman Jaroslav Drobný se rozhodl pokračovat ve Werderu Brémy.

Někdejší tvář českého národního výběru má již osmatřicet let, což mu na kvalitě rozhodně neubralo. Německý klub na svých stránkách informoval, že se rozhodl s Drobným prodloužit stávající kontrakt o další rok. Zkušený brankář tak setrvá v kádru, ve kterém je možné nalézt i další českou stopu, gólmana Jiřího Pavlenku a obránce Theodora Gebre Selassieho.

„V Brémách jsem spokojený a fotbal si pořád užívám. Moc rád předám zkušenosti mladším spoluhráčům,“ okomentoval své setrvání Drobný, který během své kariéry okusil kluby jako České Budějovice, Panionios, Fulham, Haag, Ipswich, Bochum, Hamburk nebo Hertu Berlín. V reprezentačním dresu odchytal sedm utkání.

„Jsme rádi, že Drobo u nás zůstane i v nadcházející sezóně. S jeho zkušenostmi je při trénincích velmi důležitou částí mladého brankářského týmu. Navíc kdyby nastoupil, tak zápasy Bundesligy už jsou pro něj rutinní záležitost,“ okomentoval prodloužení kontraktu výkonný ředitel Frank Baumann.