Mourinho o Rusku: Je to turnaj simulantů. Vidím jen přehnaná divadélka

Mourinho o Rusku: Je to turnaj simulantů. Vidím jen přehnaná divadélka

Portugalský stratég José Mourinho je pověstnými svými peprnými výroky na adresu svých protějšků, ale nyní si vzal na paškál světový šampionát v Rusku. Vrcholný turnaj a svátek tohoto sportu mu prý příliš nevoní vinou simulujících hráčů. Podle jeho slov je jejich chováním znechucen a šampionátu to škodí u veřejnosti.

Celý svět se baví hereckými výkony nejen Neymara, ale i dalších současných velikánů, kteří na turnaji padají jak pytel brambor i po letmém kontaktu se soupeři. Mourinho se potřeboval k celé záležitosti vyjádřit a říci svůj názor. Jeho reakce přišla po osmifinálovém duelu mezi Anglií a Kolumbií.

„Nebyl to první ani poslední zápas, ke hráči předváděli přehnané divadélko. Ale nebyli to jenom Angličané a Kolumbijci, mluvím téměř o všech hráčích a zápasech na šampionátu. Překvapilo mě, že stoper jako Harry Maquire, který je normálně velmi čestný chlapec, simuluje v pokutovém území a žádá rozhodčího, aby se šel podívat na video,“ nechal se slyšet Mourinho, který v ligové přestávce působí jako expert ruské televize RT a analyzuje ve studiu utkání světového šampionátu.

„Není to jenom Neymar. V každém týmu je hodně simulování, předstírání a tlaku na rozhodčí, kterým hráči komplikují práci. Fotbal ztrácí svou kvalitu a pro mě je to negativní aspekt šampionátu. Hráči by měli ctít odpovědnost a uvědomit si, že jsou na mistrovství světa, které sledují miliardy diváků,“ dodal zkušený trenér ve službách Manchesteru United.