Švédský kouč špičkuje čtvrtfinálového soupeře: Budeme pro ně druhým Islandem

Švédský kouč špičkuje čtvrtfinálového soupeře: Budeme pro ně druhým Islandem

Již v kvalifikaci se Švédskem nikdo příliš nepočítal, když ve svých řadách už nemělo hvězdného kanonýra Zlatana Ibrahimoviče. Severská země však dokráčela do baráže, kde získala cenný skalp Itálie. Na vrcholný turnaj se probojovala a poslední slovo neřekla ani ve své skupině, kde postoupila na úkor Německa.

Jižní Korea padla jen díky štěstí, ale Švédové poukázali na to, že jejich týmový duch má vůli. Pocítili to i Němeci, kteří až v závěru otočili nepříznivý stav. Proti Mexiku to ale byla podívaná, která zavřela ústa všem, kteří Švédsku nevěřili. Svěřenci kouče Anderssona dokázali vyřadit v osmifinále i Švýcary a nyní je čeká Anglie, na kterou si věří. Jsou v laufu, zažívají své Nagano a větří, že soupeř je schůdný.

Zajímavostí je, že jeden švédský kouč Sven-Göran Eriksson v minulosti anglickou reprezentaci vedl, proto moc dobře ví, jaký soupeř proti jeho krajanům stojí. Podle jeho slov nečeká ostrovní velmoc nic lehkého. Ve svém tvrzení dokonce hlásá, že by pro ně byla ve čtvrtfinále schůdnější Brazílie. Jak nakonec tato konfrontace dopadne, se dozvíme v sobotu odpoledne.

„Švédové jsou mistři světa týmového ducha. Pro Anglii by bylo jednodušší vyhrát s Brazílií, než porazit Švédsko. Myslím, že to bude stejné jako před dvěma lety, kdy je vyřadil z ME Island. Nemáme nejlepší hráče na světě a nikdo z nich nehraje v elitních klubech. Ale jako tým patříme k nejlepším na světě,“ nechal se slyšet sedmdesátiletý kouč, který vedl Anglii na světových šampionátech v letech 2002 a 2006.