Miluju Uruguay, hlásá Griezmann, jenž má za úkol tuto zemi vyřadit

Uruguay na turnaji inkasovala pouze jeden gól, který navíc padl po standardní situaci z hlavy matadora Pepeho. Nyní má ale defenzíva okolo Diega Godína za úkol zastavit Kyliana Mbappého a také Antoina Griezmanna, jenž se cítí z části právě jako Uruguayec. Proč má hvězda Atletika takový vztah právě k této zemi?

Miluju Uruguay, hlásá Griezmann, jenž má za úkol tuto zemi vyřadit

„Uruguay je má druhá země. Miluju ten národ, ty lidi. Mám tam spoustu přátel,“ říká Griezmann, jenž má předky mimochodem v Německu nebo v Portugalsku. Proč má ale hvězda minulého mistrovství Evropy vztah právě k této jihoamerické zemi?

Lásku k této zemi chová od dob, kdy hrával za Real Sociedad. Trénoval jej totiž trenér z Uruguaye Martin Lasarte, bývalý reprezentant této země. Právě kvůli němu začal mít Griezmann rád Uruguay. Dokonce byl několikrát spatřen v dresu této reprezentace. To navíc vygradovalo, když hrál spolu s Carlosem Buenem právě v Sociedadu. Právě tento Uruguayec je dodnes nejlepší kamarád Antoina Griezmanna.

"Cítím se z části jako Uruguayec," říká dokonce. Jenže to se nelíbí hvězdě Barcelony a reprezentantovi Uruguaye Luisi Suarézovi. „Ať si říká co chce, ale je to Francouz,“ začal. „Neví, jaké to je být Uruguaycem. Nemůže pochopit tu obětavost, odhodlání a úsilí uspět ve fotbale coby země s tak málo obyvateli,“ pokračoval bývalý kanonýr Liverpoolu.

„Může se chovat jako Uruguayec, mluvit jako Uruguayec, ale nikdy se tak nemůže cítit. Máme naprosto specifickou mentalitu,“ dodal Suaréz. Jeho spoluhráč Nandez má ale na věc jiný názor: „Může to pro něj být velmi speciální utkání. Snad na hřišti nezapomene, že je Uruguayec,“ žertoval.