Švédský hrdina má posílit Arsenal. Přestup by ale mohl zkazit Liverpool

Ofenzivní hráč Červených býků z Lipska Emil Forsberg vystřelil Švédsku historický postup do čtvrtfinále mistrovství světa a už teď dokázal s reprezentací více než legendární Zlatan Ibrahimovič. Ten ale zase zářil na klubové úrovni, hrál už za mnoho světových mužstev. Za jedno by si mohl konečně zahrát i Forsberg.

Švédský hrdina má posílit Arsenal. Přestup by ale mohl zkazit Liverpool

Šestadvacetiletý záložník či křídelník působí v Lipsku od roku 2015, dříve oblékal dres švédského Malmö. S Red Bullem se mu podařilo postoupit do první bundesligy a hned v první sezóně udělal jeho tým díru do světa, když skončil druhý za Bayernem Mnichov a postoupil do Ligy mistrů. Ani ta loňská sezóna ostudná nebyla, Lipsko si však mírně pohoršilo.

Větší úspěchy možná ale Forsberg zažil, respektive zažívá, v reprezentaci. Nechyběl na minulém mistrovství Evropy, tam ale tým v čele se Zlatanem Ibrahimovičem nepostoupil ze skupiny. Po odchodu legendárního dlouhána zažila švédská reprezentace přestavbu a zatím to vypadá, že úspěšnou. Tým postoupil na světový šampionát a dokonce vyhrál skupinu s Německem, Mexikem a Koreou. Poradil si i ve čtvrtfinále a v sobotu na ně čeká čtvrtfinálový duel s Anglií. Švédi si věří. Před šedesáti lety došli dokonce až do finále, proč by nemohli znovu?

Ať už to skončí jakkoliv, Forsberg je hvězdou šampionátu a nabídka velkoklubu jej s největší pravděpodobností nemine. Údajně už jeho agenta kontaktoval nový manažer Gunners Unai Emery, hráč chce ale vše řešit až po turnaji. Do hry se ale zapojuje i Liverpool, který je ochoten zaplatit za Forsberga nemalou částku a hodlá mladého Švéda získat. Nejspíš ale rozhodne Lipsko podle toho, který tým nabídne více peněz. Forsberg by se nejspíše nebránil ani jednomu týmu.