Arsenal? Inter Milán? Nakonec ne, Jankto podstoupí prohlídku u jiného italského klubu

Český reprezentant Jakub Jankto byl během loňské sezóny spojován s přestupem ke gigantům jako je Arsenal nebo Inter Milán. Nyní je ale pár krůčků od přestupu do italského týmu Sampdoria Janov.

Arsenal? Inter Milán? Nakonec ne, Jankto podstoupí prohlídku u jiného italského klubu

Slavistický odchovanec působil ve svém rodném klubu pouze v mládežnických kategoriích, pak se vydal do Itálie a získala jej právě Udinese, kde působí dodnes. Mezitím hostoval jednu sezónu ve druholigovém Ascoli. Třetí italský klub by pro něj měla být Sampdoria Janov.

Jankto má právě po zdravotní prohlídce. „Jsem šťastný, že jsem tady,“ prozradil český záložník novinářům. Sampdoria za něj musí jeho bývalému zaměstnateli zaplatit částku okolo 15 milionů euro, což je asi 400 milionů korun. Je tak šestým nejdražším hráčem české historie. První je samozřejmě Pavel Nedvěd, na druhém místě se nachází Patrik Schick, za něhož museli Římané loni zaplatit 42 milionů euro.

Jankto se tak osvobodil, neboť v Udinese nebyl spokojený a už na reprezentačním srazu před mistrovstvím světa konstatoval, že by rád z Udinese odešel. Arsenal, Inter Milán ani Monako mu však nabídku nedalo, jak se dříve spekulovalo, i proto tak končí v Janově.