Karty mohou zničit Chorvaty! V ohrožení je hned osm hráčů

Francouz Blaise Matuidi, Švéd Mikael Lustig a Brazilec Casemiro. Tato trojice nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu ve čtvrtfinále letošního mistrovství světa v Rusku. V semifinále se mohou přidat další hráči. 

Karty mohou zničit Chorvaty! V ohrožení je hned osm hráčů

Jednu žlutou kartu totiž má na svém kontě hned dvaatřicet čtvrtfinalistů a v případě druhého napomenutí žlutým kartónkem přijde automatická stopka v případě postupu jejich týmu do semifinálového střetnutí.

Nejvíce je v tomto směru ohrožená reprezentace Chorvatska, kterou čeká v sobotu od dvaceti hodin souboj o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje s domácím Ruskem. Jednu žlutou kartu už dostalo na šampionátu osm Chorvatů.

Mimo hru se tak mohou v dalším duelu teoreticky dostat obránci Šime Vrsaljko, Vedran Čorluka a Tin Jedvaj, záložníci Ivan Rakitič, Marcelo Brožovič a útočníci Ante Rebič, Mario Mandžukič a Marco Pjaca. Žluté karty se na mistrovství světa mažou až před semifinále.

Mohou se přidat i zranění. Právě Pjaca řešil během turnaje problémy s lýtkem, Mateo Kovačič si zase z osmifinále s Dánskem odnesl poraněné koleno. Minimálně pro čtvrtfinále s Ruskem však má být připravený do hry.

Do konce šampionátu navíc Chorvatům už nepomůže útočník Nikola Kalinič, kterého poslal kouč Zlatko Dalič domů za to, že odmítl jako střídající hráč nastoupit v duelu základní skupiny s Nigérií.

Rázem se tak může zdát třiadvacetičlenná soupiska jako malá. Pokud by se naplnily nejčernější představy Chorvatů, měl by hlavní chorvatský trenér pouze jedinou variantu do útoku – Andreje Kramariče z německého Hoffenheimu. A při střídání by také neměl příliš na výběr…

Nejprve však musí Chorvaté v sobotu večer přejít přes Rusko. 

Chybějící hráči Chorvatska pro případné semifinále:

Žluté karty: Vrsaljko, Čorluka, Jedvaj, Rakitič, Brozovič, Rebič, Mandžukič, Pjaca (vše s otazníkem).
Zranění: Pjaca (?), Kovačič (?)
Mimo tým: Kalinič