Francouzi, kterým pomohla standardka a chyba, se v semifinále utkají s Belgií, která porazila Brazílii

Francie po přestřelce s Argentinou uspěla i ve čtvrtfinále, Uruguay po hlavičce Varana a chybě Muslery porazila 2:0. Jméno svého soupeře se dozví večer, bude jím Brazílie nebo Belgie.

Uruguay byla v prvních minutách aktivní, to ale brzy polevilo a právě Francouzi dominovali v první půli. Odměnou jim byl gól Varana, jenž hlavou tečoval střílený centr Antoina Griezmanna z přímého kopu a otevřel tak skóre. To se zvýšilo v 61. minutě, když brankář Uruguaye Fernando Muslera podcenil střelu Antoina Griezmanna a kapituloval. Uruguay bohužel neprojevila zvýšenou snahu a na snížení se nezmohla, proto do semifiinále postupují vicemistři Evropy.

Do souboje o semifinále mezi Brazílií a Belgií vstoupili lépe "Rudí ďáblové," kterým prvně pomohla tyč po šanci Silvy, poté se z rohového kopu radovali oni sami. Míč si nechtěně srazil do vlastní sítě Fernandinho. O dvacet minut později zvyšoval na 2:0 z dálky Kevin de Bruyne a Belgie měla ideální vedení do druhé půle. Brazilci ovšem patnáct minut před koncem snížili a druhý gól se pokusili vstřelit sportovně i nesportovně, to se jim ale nepovedlo a Belgie udržela vedení 2:1 a vyřadila tak posledního neevropského zástupce.

První semifinále tak obstará Belgie a Francie, o tom druhém se rozhodne v sobotu. O první místenku se popere Rusko s Chorvatskem, o tu druhou Švédsko s Anglií.

Uruguay - Francie 0:2 (0:1)

Branky: 40. Varane, 61. Griezmann
Žluté karty: 38. Bentancur, 69. Rodríguez – 33. Hernández, 69. Mbappé
Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (73. Urretaviscaya), Torreira, Vecino, Bentancur (59. Rodríguez) – Suárez, Stuani (59. Gómez)
Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernández – Pogba, Kanté – Mbappé (88. Dembelé), Griezmann (90+3. Fékir), Tolisso (80. NZonzi) – Giroud
Rozhodčí: Pitana – Maidana, Belatii (všichni Argentina)

Brazílie - Belgie 1:2 (0:2)

Branky: 76. Augusto – 13. Fernandinho (vl.), 31. De Bruyne
Žluté karty: 5. Fernandinho, 90. Fagner – 47. Alderweireld, 71. Meunier
Brazílie: Alisson – Fagner, Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (73. Augusto), Fernandinho – Willian (46. Firmino), Coutinho, Neymar – Jesus (58. Costa)
Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (82. Vermaelen) – De Bruyne, Lukaku (87. Tielemans), Hazard
Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko)