Golgol, Přikryl nebo Valenta, kdo vše jedná o přestupu z Mladé Boleslavi?

Golgol, Přikryl nebo Valenta, kdo vše jedná o přestupu z Mladé Boleslavi?

Jak se čas postupně krátí, společně s ním se nám odhalují i další plány toho, jak by mohly vypadat sestavy pro další ročník nejvyšší české soutěže. Ta se kromě nového formátu ponese i na vlně nových očekávání, se kterými se bude muset vypořádat třeba právě trenér Mladé Boleslavi, jemuž z kádru zmizí hned několik hráčů.

Na první větší posilu se zatím čeká, zato už teď je jisté, že se v kádru Bolky dočkáme několika změn. Tým, jenž se před začátkem víkendu vydal na rakouské soustředění, kde má za sebou již první trénink a nyní ho čeká přátelské utkání proti rumunskému celku ACS Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, musí ještě vyřešit řadu otazníků. Jedním z nich je jak dopilování herního projevu, druhým je ideální volba sestavy.

„Jsme rádi, že nás v současné době netrápí žádné větší zdravotní problémy, ale také nemůžeme s jistotou přiznat, že máme všechny věci pevně pod kontrolou,“ uvedl trenér Jozef Weber. Tím pochopitelně mohl narážet i na odchod Lukáše Magery, který v uplynulé sezoně nastoupil k třiadvaceti duelům a nyní zamířil do Brna, nebo brankáře Martina Poláčka, jenž pro změnu míří do bulharské první ligy k týmu PFK Levski Sofia.

Boleslav začala svou přípravu již 18. června a v té době měla k dispozici až 33 hráčů. Všichni z nich se ucházeli o místo v základní sestavě a zúžení kádru tedy bylo logickou volbou. Nyní se však můžeme jenom ptát, zdali je to pro dobro týmu, jelikož dané ztráty by co nevidět mohly být cítit a o nových příchodem se zatím nějak nahlas nemluví.

Na kempu v Rakousku tak chybí třeba opora záložních řad Tomáš Přikryl, o jehož přestupu se spekuluje, ale jméno jeho nového angažmá nám zatím odhaleno nebylo. „Jednáme o odchodech Valenty, Přikryla, Golgola Mebrahtu a také Šušnjara,“ přiznal sedmačtyřicetiletý trenér.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.