Muslera a další. Chyb brankářů na MS 2018 přibývá

RUSKÉ POSTŘEHY

Když udělají chybu, všimne si jí většinou i méně pozorný divák. Zatímco například pochybení útočníka ještě mohou zachránit jeho spoluhráči, za brankáře už většinou nikdo zaskočit nedokáže. A jejich zaváhání mnohdy rozhoduje zápasy. Viditelné kiksy se nestávají jenom průměrným či podprůměrným gólmanům, ale minela občas potká i ty nejlepší strážce branky. V minulosti se tím negativně proslavili především gólmani Albionu, několikrát se to potvrdilo i na právě probíhajícím mistrovství světa v Rusku. A nutno přiznat, že český fanoušek si více než tři výborné zákroky, zapamatuje spíše jeden hodně nepovedený.

Muslera a další. Chyb brankářů na MS 2018 přibývá

 

David de Gea (Španělsko, 27 let, Manchester United)

Vytáhlý gólman čekal dlouhou dobu, až se uvolní pozice španělské jedničky po dlouholeté jistotě Ikeru Casillasovi, ale na svém prvním mistrovství světa v roli prvního brankáře nezačal zrovna ideálně. Hned v prvním utkání s Portugalskem totiž propustil za svá záda tuctovou střelu Cristiana Ronalda.

CR7 vypálil těsně před koncem první půle vzájemného střetnutí z hranice pokutového území levačkou a jeho ránu, která mířila doprostřed branky, si nešťastný De Gea srazil levou rukou za svá záda. Tato branka jej pak poznamenala na zbytek šampionátu, nepředvedl výraznější zákrok a španělská cesta turnajem nakonec skončila už v osmifinále.