Skončili jsme předčasně jako vojáci v armádě, smutní přísný trenér Ruska. A co na to Putin?

Skončili jsme předčasně jako vojáci v armádě, smutní přísný trenér Ruska. A co na to Putin?

Ruští fotbalisté celých 120 minut úspěšně vzdorovali chorvatské ofenzívě a byli týmu z Chorvatska poměrně vyrovnaným soupeřem, méně úspěšnější však byli v penaltách a ruský národ pláče kvůli vyřazení na pokutové kopy, naopak Vatreni si zahrají semifinále s Anglií.

Není žádné tajemství, že ruský kouč Stanislav Čerčešov je velmi přísný a spekuluje se tak, zda svým svěřencům za neúspěch v penaltovém rozstřelu vynadal. Svou pověst ale na tiskové konferenci po zápase nepotvrdil a místo zloby na něm byl znát smutek.

„Jsme jako vojáci, kteří se dál chtějí rvát za svoji zemi, ale předčasně je propustí z armády. Mrzí nás, že jsme nemohli sloužit vlasti až do 15. července,“ vadilo ruskému trenérovi. „Možná jsme mohli dojít dál, ale děkuji všem hráčům, kteří nastoupili dnes i v jiných zápasech. Byli odvážní, štěstí dnes bylo proti nám,“ pochválil Čerčešov své hráče místo toho, aby je v kabině seřval.

„Jsme jako vojáci sovětské armády, pardon bývalé sovětské armády, kteří dál chtějí bojovat za svoji zemi, ale předčasně je propustí ze služby. Dnes jsme byli odzbrojeni. Mrzí nás, že jsme nemohli sloužit vlasti až do 15. července. Byla by to velká čest,“ říká čtyřiapadesátiletý lodivod ruské reprezentace, jenž ale i tak udělal na mistrovství světa díru do světa už jen tím, že vyřadil Španělsko.

Po zápase kontaktoval ruskou kabinu i sám prezident země Vladimir Putin. „Prezident mi volal přes den a mluvili jsme spolu několik minut. V šatně na stadionu byl pouze premiér Dmitrij Medvěděv, ale neměl jsem čas s ním hovořit. Když zápas skončil, hned zavolal znovu prezident Putin a gratuloval k dobrému výkonu. Říkal, že bychom měli mít hlavy nahoře a pokračovat dál v práci,“ prozradil Čerčešov, jehož takto cituje server iSport.