Liberec má novou posilu. Z druhé ligy se vysvobodil Jakub Pešek

Liberec má novou posilu. Z druhé ligy se vysvobodil Jakub Pešek

Liberec se v příští sezóně bude snažit umístit na příčkách zajišťující minimálně Evropskou ligu a snaží se tomu přizpůsobit kádr. Do Slovanu míří záložník Českých Budějovic Jakub Pešek, jenž si tak vyzkouší první ligu.

Je to už druhý hráč, který toto léto mění dres Dynama za ten liberecký. Tím prvním byl Elvis Sukis. Možná i známý spoluhráč byl pro Peška důvod posunout se o krok vpřed, ačkoliv málokdo by odmítl přesun z druhé ligy do té první. "S Elvisem jsem strávil rok a myslím, že spolupráce byla dobrá. Doufám, že na to navážeme i tady," řekl Pešek pro klubový web.

"Přicházím, abych Liberci pomohl k pohárům a aby sezona byla úspěšná," prozradila nová liberecká akvizice. I Pešek má ale zkušenosti s první ligou. Krátce totiž působil v Českých Budějovicích v sezóně 2014/15, když ještě hrály první ligu. To zde ale pouze hostoval ze Sparty.

"Jakub byl mezi vytipovanými hráči, o jejichž přestup jsme od začátku usilovali. Jeho příchodem jsme zvýšili kvalitu i konkurenci v záloze a posílili středovou osu. Očekávám od něho dobrou podporu ofenzivy a pevně věřím, že přechod z Českých Budějovic do Liberce zvládne," raduje se z nové posily liberecký kouč Hornyák.