Liberec má novou posilu. Z druhé ligy se vysvobodil Jakub Pešek

Liberec se v příští sezóně bude snažit umístit na příčkách zajišťující minimálně Evropskou ligu a snaží se tomu přizpůsobit kádr. Do Slovanu míří záložník Českých Budějovic Jakub Pešek, jenž si tak vyzkouší první ligu.

Liberec má novou posilu. Z druhé ligy se vysvobodil Jakub Pešek

Je to už druhý hráč, který toto léto mění dres Dynama za ten liberecký. Tím prvním byl Elvis Sukis. Možná i známý spoluhráč byl pro Peška důvod posunout se o krok vpřed, ačkoliv málokdo by odmítl přesun z druhé ligy do té první. "S Elvisem jsem strávil rok a myslím, že spolupráce byla dobrá. Doufám, že na to navážeme i tady," řekl Pešek pro klubový web.

"Přicházím, abych Liberci pomohl k pohárům a aby sezona byla úspěšná," prozradila nová liberecká akvizice. I Pešek má ale zkušenosti s první ligou. Krátce totiž působil v Českých Budějovicích v sezóně 2014/15, když ještě hrály první ligu. To zde ale pouze hostoval ze Sparty.

"Jakub byl mezi vytipovanými hráči, o jejichž přestup jsme od začátku usilovali. Jeho příchodem jsme zvýšili kvalitu i konkurenci v záloze a posílili středovou osu. Očekávám od něho dobrou podporu ofenzivy a pevně věřím, že přechod z Českých Budějovic do Liberce zvládne," raduje se z nové posily liberecký kouč Hornyák.