Mesut by se na německou repre měl vykašlat, radí mu otec

Němci zažili hrůzostrašné mistrovství světa a dvojnásobně to platí o hvězdě Arsenalu Mesutovi Özilovi, jenž dokonce po vypadnutí ve skupině zvažoval ukončení reprezentační kariéry. Své stanovisko ale zatím neoznámil.

Mesut by se na německou repre měl vykašlat, radí mu otec

Özil s reprezentací Německa zažil velký úspěch na mistrovství světa v Jižní Africe, kde si vybojoval angažmá v Realu Madrid. Ještě úspěšnější ale byl šampionát v Brazílii o čtyři roky později, který Němci vyhráli. To už byl Mesut hráčem Arsenalu, kde působí dodnes, ačkoliv se každé léto hovoří o jeho přestupu. 

Jeho třetí mistrovství světa ale skončilo hrůzostrašně. Německo vypadlo hned ve skupině, podlehlo totiž Mexiku a Jižní Koreji a se štěstím porazilo pouze Švédsko. A právě Özil hrál na turnaji možná úplně nejhůře. Fanoušci mu po zpackaném zápase s Mexikem psali nehezké zprávy o jeho výkonech. Po vyřazení prohlásil, že zváží, zda bude v týmu Joachima Löwa pokračovat i v následné kvalifikaci na mistrovství Evropy.

Özil starší, tedy Mesutův otec, radí svému synovi, aby už za Německo nehrál. "Kdybych byl na jeho místě, řekl bych: `Děkuji. To je ode mně vše.` Je velmi zklamaný, vlastní fanoušci jej vypískali ještě před turnajem," říká Mustafa Özil, jehož takto cituje deník Bild.

"Nemá se za co omlouvat. Hrál za národní tým devět let, vyhrál mistrovství světa. Říká se - vyhráváme spolu, prohráváme spolu. Jenže to teď zjevně neplatí. Německu ukázal, že tuto zemi miluje, ale oni jej stejně nemají rádi," pokračoval otec hráče Arsenalu.