Bude divné vidět Henryho na druhé straně, přiznal Mbappé. Také Giroud by byl raději, aby radil jim

Thierry Henryho, který je asistentem Roberta Martíneze u belgické reprezentace, čeká velmi pikantní semifinále světového šampionátu. Půjde totiž proti své Francii, které v letech 1998 a 2000 pomohl ke světovému i evropskému primátu.

Bude divné vidět Henryho na druhé straně, přiznal Mbappé. Také Giroud by byl raději, aby radil jim

"Thierry je pro nás opravdu důležitý. Vypráví nám příhody ze své kariéry a tím nás inspiruje. Když něco řekne, vždy je to velmi užitečné. Jeho zkušenosti z mistrovství světa na nás mají velmi pozitivní vliv," pochvaloval si přítomnost čtyřicetiletého internacionála zadák Toby Alderweireld.

Henryho krajani by ho však přeci jen raději viděli ve svých službách. "Budeme chtít Henrymu ukázat, že si vybral špatnou stranu. Bude divné vidět ho na soupeřově lavičce. Raději bych, aby dával rady mně. I pro něj to ale bude zvláštní zápas," pronesl střelec Chelsea Olivier Giroud.

A na svého zkušenějšího kolegu navázal také mladičký Kylian Mbappé, který je k němu často přirovnáván a přiznává, že ho považuje za vzor. "Byl to skvělý hráč a hodně mě inspiroval. Mezi námi je velký respekt. Bude divné ho vidět na druhé straně. A určitě to bude divné i pro něj," podotklo ofenzivní eso Paris Saint-Germain.

"Je to bizarní situace. Jako Francouz bude na soupeřově lavičce," pronesl hlavní stratég země galského kohouta Didier Deschamps, který se s legendou Arsenalu potkával v národním trikotu řadu let.

"Věřím, že Thierry bude asi jediný na hřišti, kdo bude spokojený, ať už to dopadne jakkoli. Když vyhrajeme my, určitě bude také šťastný, protože je to pořád Francouz," doplnil svého nadřízeného obránce Lucas Hernández, jenž patří Atlétiku Madrid.