Vaclíkovi ještě úplně nedochází, kam se dostal: Když vyjdu na ulici, lidé mě hned poznávají

Tomáš Vaclík má za sebou první tři tréninkové jednotky v Seville, se kterou se dohodl na tříletém kontraktu do 30. června 2021. V pondělí už se svým novým zaměstnavatelem míří na tréninkový kemp.

Vaclíkovi ještě úplně nedochází, kam se dostal: Když vyjdu na ulici, lidé mě hned poznávají

Jak strávila dnes již bývalá jednička Basileje neděli? "Hledal jsem bydlení. A taky jsem si chtěl odfrknout a dostat ze sebe stres, který přestup provázel. Ještě mi úplně nedochází, kam jsem se dostal. Asi to přijde postupně, jak budu zjišťovat, co fotbal pro Španělsko znamená. Zatím to poznávám jenom okrajově. Třeba ohlas na sociálních sítích byl obrovský. Když vyjdu na ulici, lidé mě hned poznávají, což je příjemné. A do setkání se promítá i jiná mentalita Španělů ve srovnání se Švýcary," pronesl v interview pro sport.cz český reprezentant.

Nové prostředí ho nadchlo a potěšen je i z mnohem větší kvality, než tomu bylo ve Švýcarsku. "Sice ještě nejsme kompletní, protože někteří kluci byli nebo pořád jsou na mistrovství světa, ale kvalita i v tréninku je obrovská. Kádr je fantastický. Na soupisce jsou Navas, mistr světa a Evropy, kapitán Pareja, který má olympijské zlato, Kolumbijec Muriel byl v Rusku na šampionátu stejně jako Dán Kjaer a Francouz Nzonzi. A tak bych mohl pokračovat. Však i vedení připustilo, že nabídka, kterou jsem dostal, byla výjimečná. Taky proto mě Basilej pustila, i když jsem měl ještě smlouvu," pokračoval webem sport.cz citovaný někdejší strážce svatyně Vítkovic, Viktorie Žižkov či Sparty.

Co vše se pro něj změnilo ? "Snažím se rychle vstřebávat všechny poznatky a informace. Trenér brankářů po mně chce jiné věci, než jsem se učil v Basileji poslední čtyři roky. Styl chytání je trošku odlišný. Jde o maličkosti, ale je jich celkem dost. Ale chci uspět. O tomhle jsem snil. Velkou změnou je i časové rozvržení přípravy. Trénuje se v devět ráno a o půl osmé večer. Absolvovat trénink přes den není možné. Teď je šestatřicet stupňů, a to mi kluci říkali, že je celkem chladněji. Jindy prý bývá čtyřicet, dvaačtyřicet stupňů. Ráno máme sraz v osm, takže biorytmus bude potřeba nastavit trošku jinak. V pátek jsem se dostal po tréninku na hotel hodinu před půlnocí, zašel jsem si rychle na večeři a na sedmou už jsem měl budíka," doplnila nová posila andalúského klubu, který má na soupice také brankáře Sergia Rica (24 let) a Davida Soriu (25 let).

Právě v jejich souvislosti se přímo nabízí dotaz na konkurenci. "Těším se na boj o místo jedničky. V Basileji jsem měl určitou pozici, čtyři roky jsem nastupoval pravidelně. Ale teď budu začínat od nuly. A budu se snažit, abych si vybudoval pozici jako při angažmá ve Švýcarsku. Každopádně když jsem přestoupil ze Sparty do Basileje, zaznamenal jsem výkonnostní vzestup. Doufám, že teď to bude mít stejný efekt. Bude to jako Liga mistrů každý týden. O takových zápasech jsem snil a moc se těším. Přál jsem si být v jedné z top pěti soutěží. Není to jen o soubojích s Barcelonou nebo Realem, je tu Atlético, Villarreal, Valencia a další. Všichni mají kádry nabité hvězdami," uzavřel devětadvacetiletý Vaclík, jehož slova vyšla na sport.cz.

První přípravný duel čeká Sevillu už v sobotu proti Bournemouthu. Následovat pak budou červencová utkání proti Realu Murcia či Benfice Lisabon. Jeho debut mezi třetmi tyčemi je tak jistě blízko.