Hoftych udělal radost Látalovi. Slovenský šampion loupil v Boleslavi

Hoftych udělal radost Látalovi. Slovenský šampion loupil v Boleslavi

Generální manažer Spartaku Trnava Pavel Hoftych přivedl do Spartaku Trnava svého krajana, který je odchovancem Sparty a v minulosti hrál za Kladno, Bohemians Praha i Slovan Bratislava.

K týmu úřadujícího slovenského šampiona se připojil jednatřicetiletý záložník Jakub Rada, jenž strávil poslední tři sezony v Mladé Boleslavi.

"Kontaktoval mě pan Hoftych s tím, jestli bych měl zájem přijít do Spartaku. Následně to byla otázka několika telefonátů mezi oběma kluby. Výsledkem je roční hostování s opcí na trvalý přestup," pronesl zkušený borec po podpisu smlouvy.

Nový trenér Spartaku Radoslav Látal, jehož svěřenci v přípravách proti Sigmě (0:3) a Baníku (0:1) příliš nezářili, bude moci svou novou posilu použít již v prvním předkole Ligy mistrů ve středu 11. července proti HŠK Zrinjski Mostar.

"V minulé sezoně jsem registroval, že se Spartak radoval z mistrovského titulu. O to větší motivací bylo přijít právě do Trnavy. Angažmá je zajímavé také evropskými poháry, které jsou pro hráče nejvíc. Těším se na to," uzavřel na stránkách spartak.sk bývalý český reprezentant s dvojicí mezinárodních startů proti Švédsku a Skotsku.

Rada, jemuž začíná slovenská nejvyšší soutěž 21. den tohoto měsíce výjezdem do Senice, je v současném kádru Spartaku jediným českým zástupcem.