Největším zastoupením v boji o světové medaile se může chlubit Tottenham

Právě probíhající světový šampionát v Rusku už dokráčel do své semifinálové fáze. Z výběrů, které se probojovaly mezi nejlepší čtyři týmy turnaje, má největší zastoupení Premier League.

Největším zastoupením v boji o světové medaile se může chlubit Tottenham

Z celkového počtu 92 borců, kteří mají stále šanci na vysněnou trofej, totiž hraje fotbal na ostrovech hned čtyřicet z nich. LaLigu reprezentuje dvanáct, Ligue 1 jedenáct, Bundesligu devět a Serii A osm hráčů.

"Z pohledu Albionu je velké štěstí, že mladí hráči působí v Premier League pod vedením Conteho, Kloppa, Mourinha, Guardiola, Pochettina nebo Wengera, kteří vychovali mnoho talentů. Tito manažeři jsou na nejvyšší úrovni a profituje z toho i nároďák," pronesl kouč jednoho ze semifinalistů Gareth Southgate.

Jeho tým o třiadvaceti mužích je sestaven výhraně z hráčů z Premier League. Druhým nejpočetnějším dodavatelm je Belgie (11 hráčů), následuje Francie (v Anglii hraje pět fotbalistů) a pak Chorvatsko (má jen jednoho zástupce).

Pokud jde o kluby, nejpočetnějším zastoupením se pyšní Tottenham Hotspur, který má pod smlouvu devět tváří, kteří mají šanci hrát o medaile.