Jihlavská brankářská škola slaví úspěch. Koho posílá do struktur Manchesteru United?

Jihlavský brankář Ondřej Mastný míří do Manchesteru United! V pouhých 16 letech si jej vyhlídli Rudí Ďáblové v jihlavské Vysočině, která tak slaví významný počin. Věhlasná akademie fotbalistů z Old Trafford bude vychovávat českého brankáře minimálně tři roky!

Jihlavská brankářská škola slaví úspěch. Koho posílá do struktur Manchesteru United?

''Jsem samozřejmě nadšený, je to splnění obrovského snu. Velké poděkování směřuje Fotbalové škole v Třebíči a Vysočině Jihlava, tyto fotbalové adresy mě vychovaly od prvních krůčků. Jsem na začátku cesty, vím, jak těžké to bude, ale moc se na následující měsíce a roky těším'', sdělil pro fcvysocina.cz nový Rudý Ďábel.

''Zástupci Manchesteru se mě ptali na možný brankářský talent v tomto věku a Ondra byl jasnou volbou. Následně ho viděli v několika utkáních a potom obdržel pozvánku na turnaj v Severním Irsku'', okomentoval přesun mladíka do Manchesteru United Luděk Mikloško, jeden ze zástupců Sport Invest., konkrétněji muž, co má na starosti mladé brankáře.''

''V testu uspěl, navzdory tomu, že byl hozen takříkajíc do vody. Následovala pozvánka na další turnaj v Anglii, tam se na něj již přijeli podívat trenéři brankářů týmů do 18 a 23 let. A Ondra je okamžitě přesvědčil. V prestižním duelu s Leicesterem chytil penaltu, proti Chelsea zlikvidoval několik gólových šancí. Byl jistý, zdravě sebevědomý,'' dodal na závěr rozhovoru pro web jihlavské Vysočiny bývalý český brankář.

Mladý český brankář tak doplní v mládežnické akademii Red Devils dalšího českého brankáře Matěje Kováře. Čerstvý držitel trofeje pro Juniorského Sportovce Kraje Vysočina paradoxně do klubu pomohl svému staršímu kolegovi a to i přesto, že Kovář je v oraganizaci Manchesteru United déle. Právě díky skautingu Ondry Mastného se totiž do obzoru anglických vyslanců dostal i Matěj Kovář.

Doufejme, že si chlapci povedou i nadále tak skvěle a jednou napodobí stopu Petra Čecha či Radka Černého.