Nejlepší střelec Sklářů se vydá na ostrovy a jedinou otázkou je, zda hned, nebo až za půl roku

Nejlepší střelec Sklářů se vydá na ostrovy a jedinou otázkou je, zda hned, nebo až za půl roku

Sigma Olomouc a další tuzemští nápadníci mají smůlu. Nejlepší střelec Teplic David Vaněček má před sebou svou premiérovou zahraniční misi.

Společně se svým manažerem se sedmadvacetiletý snajpr s minulostí v mládežnických reprezentacích Česka dohodl na odchodu do skotského Hearts, jehož hráčem se stane od 1. ledna 2019. Podzim by tak ještě měl strávit na Stínadlech v dresu Sklářů...

"Na této formě přestupu se dohodly oba kluby. Hráčova smlouva je doladěna, stejně jako podmínky mezi kluby. Smlouva bude od 1. 1. 2019 na dva a půl roku. Jednání byla velmi korektní," pronesl útočníkův agent Pavel Zíka.

Ostrovní značce, která startuje nový soutěžní ročník 11. srpna proti mistrovskému Celtiku Glasgow, přitom nedohodil prvního borce. "Jsem rád, že navazujeme na období, kdy v tomto klubu působili Roman Bednář, Rudolf Skácel a Michal Pospíšil," doplnil manažer.

Tradiční klub skotské Premiership by ale stejně rád měl k dispozici bývalého hráče Plzně, Sokolova, Jihlavy, Vlašimi, Ústí nad Labem či Hradce Králové od léta a další jednání by se měla podle zástupce agentury Global Sports uskutečnit v nejbližších dnech.

Heart of Midlothian FC, který byl založen již v roce 1874 a od té doby se radoval ze čtyř mistrovských titulů, sídlí v Edinburgu a své domácí zápasy hraje na Tynecastle Stadium pro více než 20 tisíc diváků.