Petrák už se těší na bundesligu: Když jsme se bavili s vedením, hned jsem řekl, že chci zůstat

1. FC Norimberk se před pár týdny dokázal vrátil poosmé mezi německou smetánku a pro šestadvacetiletého záložníka Ondřeje Petráka to znamená, že si tak opět zahraje bundesligu, kterou okusil poprvé na jaře 2014.

Petrák už se těší na bundesligu: Když jsme se bavili s vedením, hned jsem řekl, že chci zůstat

"Byla to obrovská úleva. Na tento okamžik jsme čekali fakt dlouho, takže všichni jsou v obrovské euforii. Lidi tu fotbal hodně prožívají, což bylo znát i při oslavách ve městě. Byl to můj velký cíl, abychom se vrátili. Prý jsme se díky tomu stali rekordmany v postupech," pronesl iSportem citovaný exslávista, který naskočil v uplynulém ročníku do čtyřiadvaceti zápasů.

V norimberském trikotu už má Petrák odehráno přes 100 ligových zápasů a v soudobé kabině 1. FCN je dokonce jediný, který pamatuje ještě bundesligové časy. Také proto se se sportovním ředitelem tradiční bavorské značky Andreasem Bornemannem dohodl na dalším prodloužení kontraktu.

Myšlenky na změnu prostředí ani neměl. Ty poslední přišly před třemi lety, kdy mu vyšlo Euro do jednadvaceti let. Kolega exjabloneckého útočníka Adama Zreľáka ale setrvání nelituje a v současnosti si váží, že bude znovu součástí jedné z TOP 5 lig Starého kontinentu.

"Nemyslím si, že by se moje role nějak změnila. I kdyby přišla jiná nabídka, tak bych zůstal. Bundesliga je jedna z nejlepších lig na světě. Když jsme se bavili s vedením, tak jsem hned řekl, že chci zůstat," pokračoval v Deníku Sport hráč, za něhož jeho současný zaměstnavatel zaplatil čtyři a půl roku zpět jeden milion eur.

Norimberk, jehož konto zdobí devět německých primátů, zahájí soutěžní boje 18. srpna v DFB Pokalu na půdě Linxu. Těsně předtím se utká například s Boloňou.