Torres učinil podobný krok jako Iniesta. Co ho přimělo k tomu, aby hrál v Japonsku o záchranu?

Torres učinil podobný krok jako Iniesta. Co ho přimělo k tomu, aby hrál v Japonsku o záchranu?

Nejen Andrése Iniestu z Visselu Kóbe čeká japonská nejvyšší soutěž. Do země vycházejícího slunce odešel také jeho dlouholetý spoluhráč ze španělské reprezentace Fernando Torres.

Čtyřiatřicetiletý "El Nino" se stal novou posilou klubu Sagan Tosu, který se momentálně - po patnácti odehraných utkáních - nalézá na předposlední příčce tabulky a oživení potřebuje jako sůl.

Ačkoliv si mohl vybírat, nakonec zakotvil v exotické destinaci. "Měl jsem nabídky z Francie, Německa a dokonce i jednu ze Španělska. Ale ani jsem neuvažoval o tom, že bych šel do jiného evropského týmu. Chtěl jsem novou výzvu a úplně jiné místo," vysvětlil svůj krok někdejší útočník Atlétika Madrid, Liverpoolu, Chelsea a AC Milán.

Na nové adrese ho však nečeká žádný útok na trofeje, nýbrž boj o záchranu. Proč právě takový transfer? "Sagan Tosu byl jedním z prvních klubů, který o mě projevil zájem. Oceňuji jejich vytrvalost, přesvědčili mě svým sportovním a kulturním projektem," pokračoval velezkušený snajpr.

V klubu, který byl založen až v roce 1987 a své domácí duely hraje na Best Ameniny Stadium pro více než 24 tisíc diváků, čeká mistra světa i Evropy práce pod italským trenérem Massimem Ficcadentim, který v minulosti vedl například Regginu, Piacenzu, Cesenu či Cagliari.

Premiéra v nejvyšší japonské soutěži J1L ho čeká 18. července na půdě týmu Shonan Bellmare.