Ronaldo a Stará dáma? Ideální spojení, pro které ne každý bude mít pochopení

Ostře sledovanou spekulací se v posledních dnech stává spojení Cristiana Ronalda s Juventusem. V úterý večer již téměř všechna média brala přestup jako hotovou záležitost.  Italský gigant projevil choutky vykoupit portugalského stratéga, který po třetím triumfu v Lize mistrů v řadě naznačil, že jeho konec v Madridu se blíží. Fanoušci Staré dámy tento nákup zřejmě ocení, ale naleznou se i tábory, které by mohly být proti. 

Ronaldo a Stará dáma? Ideální spojení, pro které ne každý bude mít pochopení

Jisté je, že turínský klub má o někdejší tvář Manchesteru United eminentní zájem. Ještě pár měsíců zpět se spekulovalo o tom, že by se portugalský klenot vrátil na Old Trafford. Mnoho Rudých ďáblů je zklamaných, že Ronaldo zřejmě nakonec zamíří do Juventusu.

Někdejší ikona Staré Dámy Gianluigi Buffon, který se domnívá, že tradiční italský celek potřebuje mít svou ikonou. Tou byl doposud právě čtyřicetiletý gólman, který však po věrné dlouholeté službě zamířil do PSG. Ronaldo by si měl ročně u nového chlebodárce vydělat 30 milionů eur, což by mohlo namíchnout některé stávající útočníky, navíc je jisté, že se konkurence v kabině zvýší. Jisté je, že Dybala, Higuaín nebo Mandžukič se s leštěním lavičky náhradníků nesmíří.

Dybala je sázkou na budoucnost, ale Higuaín je hojně spojován s přesunem do Chelsea. Mandžukič měl být uvolněn také na Ostrovy, ale ve hře bylo i Turecko. Díky velkému úspěchu chorvatské reprezentace na MS v Rusku však jeho cena poroste a mohlo by to přestupové plány narušit. Jisté ale je, že Ronaldo bude v týmu jasným útočníkem číslo jedna.

Fanoušci Staré dámy již tleskali jeho umu v uplynulém ročníku Ligy mistrů, kdy ve vyřazovací fázi nůžkami zostudil jejich tým, ale ta střela byla tak parádní, že ji nešlo neocenit. Nyní bude dlouholetá hvězda Realu Madrid v černobílých barvách zkoušet potvrdit svou roli jednoho z nelepších hráčů současnosti, dokonce i historie tohoto sportu.

Příliš nadšení nejsou ani zaměstnanci automobilky Fiat. Rodina Agnellů vlastní 63 % Juventusu a také 30 % Fiatu. Proslýchá se, že právě známý výrobce italských aut bude financovat mzdu Ronalda, což se nelíbí příliš lidem, kteří u pásu staví věhlasné čtyřkolové mazlíčky. Velké platové ohodnocení je prý nedůstojné vůči dělníkům, kteří na něj nedosáhnou ani za deset let. A to bude Ronaldo ještě dražší než Higuaín, který z Neapole přišel také za nemalý peníz.