Hvězdný záložník Barcelony stojí na rozcestí. Vyslyší Bayern nebo překvapivé volání z Itálie?

Hvězdný záložník Barcelony stojí na rozcestí. Vyslyší Bayern nebo překvapivé volání z Itálie?

Dlouhá léta bylo Chorvatsko zemí velkých individualit, které však nedokázaly držet jako jeden tým. Letos v Rusku se zdá, že tato balkánská země přeci jen společnou cestu našla, což dokazuje i účast v semifinále vrcholného turnaje. Kdo by to byl řekl před začátkem šampionátu, ale pravdou je, že Chorvati tu kvalitu mají, především v záložní řadě, kde po boku Modriče operuje Rakitič.

Třicetiletý záložník působí již od roku 2014 na Camp Nou, kde měl nahradit Xaviho. To se podařilo jen z části, neboť chorvatský legionář je typologicky zcela odlišným hráčem. Jeho cena po světovém šampionátu v Rusku poroste, ale i tak se o nabídky bát nemusí, přestože Barcelona zatím nejeví zájem ho prodat.

O Rakitiče se již několik týdnů zajímá Bayern Mnichov, který by rád dokázal uspět i v tvrdé evropské konkurenci. Bundesliga je jen malé sousto pro tohoto bavorského giganta, který má po letech půstu hlad, a to pořádný. Katalánský velkoklubu připustil, že případnou nabídku za Rakitiče zváží, ale za každou cenu ho prodávat nebude.

S překvapivou zprávou přišel list Don Balon, podle kterého by mohli Rakitiče ulovit Bianconeri. Juventus tohoto záložníka doposud v merku neměl, ale Cristiano Ronaldo je čerstvou posilou Staré dámy a vedení doporučil, aby Rakitiče do Turína přivedlo. Překvapivý tah od portugalského kanonýrka, který proti němu doposud nastupoval v LaLize a měl ho za soupeře.