Šance na Letné se nedočkal. Teď čeká kapitána sparťanského dorostu Eredivisie i EL

Šance na Letné se nedočkal. Teď čeká kapitána sparťanského dorostu Eredivisie i EL

Agentura Sport Invest se postarala o dalšího českého zástupce v nizozemské Eredivisii, respektive v tamním předním klubu AZ Alkmaar, který obsadil v uplynulém ročníku bronzovou pozici hned za PSV a Ajaxem.

Po Ondřeji Mihálikovi, jenž se do onoho celku z AFAS Stadionu pro více než 17 tisíc diváků přesunul již před půl rokem, si zahraje v zemi tulipánů také mládežnický reprezentant Česka Richard Sedláček.

"Je to velký krok v mé kariéře. AZ je výborný klub a jeden z nejlepších v práci s mládeží. S Ondřejem Mihálikem jsem mluvil a pomohl mi se vším, co bylo potřeba. Jeho přítomnost mi všechno usnadňuje. Jsem nadšený," zářil po podpisu smlouvy stále ještě náctiletý středopolař.

Ten dosud působil ve strukturách Sparty, jež ho využívala v první celostátní lize v rámci výběru do devatenácti let, kde plnil úlohu kapitána a šance v letenském áčku se tak vůbec nedočkal.

Perspektivní záložník, jenž přetavil první dvě vystoupení za českou devatenáctku čtyřmi brankami do sítí Lucemburska a Arménie, tak před pár dny podepsal dvouletý kontrakt s dvouletou opcí s dvojnásobným šampionem nizozemské nejvyšší soutěže, za který už také nastoupil do prvního přípravného zápasu s dánským Midtjyllandem (1:1).

Ještě před startem kvalifikace Evropské ligy čekají Alkmaar přípravné duely proti Lokerenu a Waregemu.