Manchester City pokořil svůj klubový rekord, suma za De Bruyneho je zapomenuta

OBSAHUJE OHLASY

60 milionů liber alias 1,75 miliardy korun. Přesně za takovou sumu se na manchesterský Etihad Stadium přesunul sedmadvacetiletý alžírský reprezentant Riyad Mahrez.

Manchester City pokořil svůj klubový rekord, suma za De Bruyneho je zapomenuta

Pokud jde o výši transferové částky, nový svěřenec Josepa Guardioly tím překonal dosavadního klubového rekordmana Kevina de Bruyneho, jenž se v roce 2015 přestouval na modrou stranu Manchesteru za 55 milionů liber.

Dnes již bývalý záložník Leicesteru City, který před půl rokem dokonce odmítl sumu 65 milionů liber, se úřadujícímu šampionovi Premier League upsal na pět let do 30. června 2023.

"Riyad je velmi talentovaný fotbalista, který umí obcházet obránce a vytvářet prostory. Posledních pár let ukazuje, že je jedním z nejvýraznějších hráčů v Premier League. A my věříme, že bude přínosem pro náš kádr," liboval si sportovní ředitel Citizens Txiki Begiristain.

A co první dojmy samotného mistra anglické ligy z roku 2016? "Jsem velmi rád, že se mohu připojit k City a hrát skvělý fotbal pod trenérem Pepem Guardiolou. Jen dívat se na ně bylo potěšením. Hrají útočný fotbal, který je pro mě perfektní. Moc chci být toho součástí," pronesl bývalý hráč Le Havru.