AC Milán je opět v nových rukou! Kdo zůstane, koho se může týkat odchod a co možný rozpočet na posily?

AC Milán je opět v nových rukou! Kdo zůstane, koho se může týkat odchod a co možný rozpočet na posily?

Slavný italský klub AC Milán má po roce opět nového většinového vlastníka, kterým se stala americká společnost Elliott Management Corporation. Čínský businessman Yonghong Li, který Rossoneri odkoupil od Silvia Berlusconiho v roce 2017, tak vydržel u kormidla jen velmi krátce.

Už tehdy mu s obchodem pomohla firma Elliott Management, ale protože vůči ní nedokázal splácet své závazky a k tomuto datu jí má dlužit 32 milionů eur, zámořská korporace tento týden převzala kontrolu nad Siram.

Nový vlastník by rád legendární klub stabilizoval po finanční stránce. Paul Singer na to hodlá použít z vlastních zdrojů 50 milionů eur a další prostředky chce využít na celkovou transformaci AC.

V rámci toho je ohrožena budoucnost ředitelů Marca Fassoneho a Massimiliana Mirabelliho, s tím, že na důležitou technickou pozici by se mohl vrátit Paolo Maldini. A hlavní trenér Gennaro Gattuso by měl mít důvěru i nadále.

"Po převzetí kontroly nad AC Milán je vize společnosti Elliott velmi jednoduchá - zabezpečit finanční stabilitu a vytvořit fungující management, aby se vytvořil dlouhodobě úspěšný klub se zaměřením na základní principy a dobré financování. Chceme vytvořit úkazkový model, který bude respektovat předpisy UEFA ohledně finančního fair-play," citoval server sport.sk slova zástupce americké společnosti.

"Čeká nás výzva vrátit klub mezi evropskou elitu, kam právem patří," doplnil Singer, který současně uvedl, že pokud by i přes vyšetřování od UEFA dostal Milán šanci hrát Evropskou ligu, vedení bude připraveno investovat do nových tváří 150 milionů eur.

Italská média však píší také o tom, že ho bude chtít aktuální majitel brzy prodat. O to už se mě pokusit i výše zmíněný čínský podnikatel, ovšem nestihl to zrealizovat.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.