Někdo nemá na chleba a jiný dostává miliony. Zaměstnanci Fiatu se kvůli příchodu Ronalda bouří

Když jde o peníze, žerty musí jít stranou. Podobným heslem se řídí i pracovníci automobilové společnosti Fiat, která pomůže financovat plat jednoho z nejlepších hráčů celého světa.

Někdo nemá na chleba a jiný dostává miliony. Zaměstnanci Fiatu se kvůli příchodu Ronalda bouří

Největší přestup současného léta je za námi a možná tak trochu k překvapení všech se jednalo o hráče, u něhož by to na konci uplynulého ročníku jen málokdo čekal. Cristiano Ronaldo po devíti letech vzorné služby opustil Real Madrid a vydal se vstříc novým zážitkům do Juventusu Turín, kde na něj čeká bohémský plat 500 tisíc liber týdně.

Ptáte se, co to všechno znamená? V moderním fotbale je jasné, že pokud chcete kvalitu, musíte si za ni umět pěkně připlatit. Portugalská hvězda žádala lepší plat už u svého španělského zaměstnavatele, ovšem ten místo toho, aby mu vyhověl, pouze vyčkával a nechal si svou největší hvězdu utéct.

Ani nejlepší tým italské nejvyšší soutěže si peníze nemůže tisknout, a proto se k financování hvězdného hráče rozhodl využít ochotné pomoci svého majitele, firmy Exor, která čirou náhodou také vlastní automobilovou společnost Fiat. Určitá média už nyní spekulují, že právě tato automobilka poskytla Staré dámě jistý finanční obnos, aby částku 100 milionů eur za Ronalda zaplatila, a na povrch také vyplavují informace, že v podobném příspěvku bude pokračovat i nadále, a to při financování Cristianova platu.

Pokud by se jednalo o ničím nepodložené informace, asi by se nezačali pracovníci Fiatu jen tak bouřit. „Je to neakceptovatelné!“ tvrdí jedna z obětí. „Někdo se snaží vydělávat, aby mohl přežít další měsíc, a druhý si vydělává miliony. A to vše jenom kvůli tomu, že máme stejného zaměstnavatele? Proč by potom nemohli dát peníze do nás?“ shodují se zaměstnanci, jež tvrdě dřou a raději by viděli peníze společnosti vynaložené k lepším účelům, než je financování jednoho hráče.

A jak to celé tedy nakonec dopadne? Jedinou alternativou, která se v očích zaměstnanců FCA zdá účinná, je stávka. Ta by měla začít již tuto neděli a následně bude nepřetržitě pokračovat až do úterý. Vedení firmy si v takové konkurenci nemůže dovolit zastavit veškerou práci, a tak už nyní nemůže být pochyb o tom, že na danou situaci nějakým způsobem zareaguje. Jak to ale bude, to si ještě pár dní počkáme.