Explzeňský Matějů opouští Premier League, v níž si ani neškrtl a přesunuje se do druhé italské ligy

Explzeňský Matějů opouští Premier League, v níž si ani neškrtl a přesunuje se do druhé italské ligy

V Brigtonu mu pšenka nekvetla, tak to jde zkusit do Itálie. Pravý bek s plzeňskou minulostí Aleš Matějů zkusí štěstí v Brescii, kde by rád konečně plnohodnotné vytížení.

Šestnáctý tým uplynulého ročníku Serie B, který hraje své domácí zápasy na Stadio Mario Rigamonti pro více než 27 tisíc diváků, se dohodl s účastníkem Premier League na ročním hostování s opcí na následný přestup.

Vše pomohol upéct agent David Nehoda. "Brescia je tradiční italský klub a má v úmyslu se vrátit do nejvyšší soutěže. Pro hráče je vždycky velmi zajímavé, když chce mužstvo hrát na vrchu tabulky. Aleš navíc do týmu přichází jako posila, má velkou šanci pravidelně hrát," prohlásil manažer.

A co samotný fotbalista, který v Premier League nenastoupil ami minutu a do hry zasáhl pouze na dvanáct minut v Ligovém poháru a jinak působil pouze v juniorce? "Stále věřím, že přestup do Brightonu byl skvělým rozhodnutím a získal jsem velkou spoustu zkušeností, ale je normální, že pokud nemám takovou vytíženost v áčku, zkusím využít novou příležitost. Věřím, že mě to může zase posunout, moc se na Brescii těším," nechal se slyšet dvaadvacetiletý zadák, jenž je stále součástí Lvíčat.

V nejbližší době by mohl opustit klub také záložník Jiří Skalák.