Limberský: Kdybych byl hodný a přemýšlel moc o fotbale, hraju třeba druhou ligu

Plzeňský symbol David Limberský má před sebou pravděpodobně poslední dvě sezony profesionální  kariéru a také proto v letní přípravě dře jako málokdy předtím. Ke svému tělu je také zodpovědnější než dříve.

Limberský: Kdybych byl hodný a přemýšlel moc o fotbale, hraju třeba druhou ligu

"Limberský chodí z tréninků poslední," potvrdil webem sport.cz citovaný kustod Viktorie Václav Rada a samotný bývalý český reprezentant to potvrdil...

"Na podzim mi bude pětatřicet. Bez toho, abych dělal víc než v minulosti, by to nešlo. Jsem poctivější i co se týče regenerace. Na masáže jsem nechodil, všechno šlo zadarmo. Teď už ne. Měnit na stará kolena věci až příliš ale není dobré. Jsem zodpovědnější než v mládí, ale zase to nepřeháním. Nebyl bych to já. Kdybych byl hodný a přemýšlel moc o fotbale, hraju třeba druhou ligu," uvedl bývalý hráč Sparty, ve které se však příliš dlouho neohřál.

Velkou motivací je pochopitelně i Champions League. "Chci si dokázat, že na to pořád mám. Málokomu z české ligy se povede, aby si v pětatřiceti zahrál Ligu mistrů. Nám starším v Plzni se to určitě povede. Vypadá, že pro naši generaci je to poslední Champions League. Trenér Vrba to neslyší rád, ale budeme si to chtít užít. A hrát důstojnou roli," pokračoval na stránkách sport.cz kolega Bakoše, Petržely, Kozáčika a spol.

Úřadujícímu českému šampionovi se zatím v přípravě daří. Vyhrál všech šest dosavadních duelů, s tím, že naposledy si poradil s Wackerem Innsburck. "Nepřikládám tomu důležitost. Jestli prohrajeme nebo vyhrajeme, pořád jde o přípravu. Mistráky jsou úplně o něčem jiném. Před rokem jsme dostali pět gólů od Fürthu, potom jsme měli mimořádný podzim. Role favorita se nevzdáváme. Pojedeme si zase to svoje, jako posledních osm let," uzavřel svěřenec Pavla Vrby, jehož celek se v generálce na Duklu utká v sobotu s Dynamem Kyjev.