Hornyák mění v Liberci mentalitu hráčů: Abychom tu neposlouchali, na co mužstvo má nebo nemá

Liberecký nástupce Davida Holobka Zsolt Hornyák prošel ruským či arménským prostředím, ovšem v českém rybníčku je téměř neznámým. Už brzy by se to ale mohlo změnit...

Hornyák mění v Liberci mentalitu hráčů: Abychom tu neposlouchali, na co mužstvo má nebo nemá

"Mojí vizí je vždy ofenzivní fotbal. Chci od hráčů technický kombinační fotbal založený na vysokém presinku. Chtěl bych hrát rychlejší fotbal, ale záleží na kvalitě hráčského kádru. Ofenzivní pečeť tam musí být vždy a o jaký styl pak jde, určuje typologie hráčů. Když si vybírám hráče, chci takové, kteří umí hrát kombinační a rychlý fotbal. A charakterově takové, kteří půjdou do tvrdšího presinku. Zakládám si na tom, že hrajeme pro diváky a hráči na ně nesmí zapomínat. Nemůžu mít ze hry dobrý pocit jen já," pronesl v interview pro Deník Sport nový šéf liberecký lavičky, jehož svěřenci tento týden skolili rumunský celek ACS Sepsi.

Má Slovan kádr, který může jeho myšlenky a vize naplnit? Zatím posiloval výhradně ve druhé nejvyšší soutěži. "Je tu hodně mladé mužstvo, což se mi líbí, dá se s nimi pracovat. Úroveň hráčů mě taky naplňuje představou, že bychom mohli do budoucna vytvořit tým, se kterým bychom mohli hrát ofenzivní fotbal. Ale je potřeba na pár postech doplnit kvalitou. Určitě bychom chtěli dobrého playmakera a gólově silného útočníka, středové hráče. Takové hotové hráče ale není jednoduché sehnat. Máme nějaké v hledáčku, ale je těžké mluvit o podrobnostech," pokračoval ve Sportu Hornyák.

Podještědský celek v poslední sezoně až tak nepřesvědčil. Co by chtěl pod Ještědem změnit? "Doufám, že mentalitu hráčů. Abychom tu neposlouchali, na co mužstvo má nebo nemá. Tým musí mít na to, aby dokázal porazit ty nejlepší v lize, takže je musíme dobře připravit psychicky. Pokud se nám to bude dařit naplňovat, můžeme hrát rovnocennou partii s kýmkoliv. Když bude finální fáze vypadat tak, jak bych chtěl, budeme konkurovat i těm nejlepším," doplnil pětačtyřicetiletý odborník, jehož slova vyšla na stránkách Sportu.

A co cíl pro blížící se soutěžní ročník 2018/2019? "Ještě jsme o konkrétním stanoveném cíli nemluvili, protože jsme ve stádiu, kdy budujeme mužstvo. Ale za dva týdny bude závěr přestupového období, kdy odhadneme naše kvality a možnosti. Každopádně Liberec si poháry zaslouží a chtěli bychom na to navázat," uzavřel šéf Hybše, Peška, Elvise a spol.