Rada dostal 5 posil, ale je mu to málo: Bavili jsme se prezidentem, že se ještě po něčem budeme muset podívat

Rada dostal 5 posil, ale je mu to málo: Bavili jsme se prezidentem, že se ještě po něčem budeme muset podívat

Jablonec se částečně rehabilitoval za výprask od Red Bullu Salzburg (0:5) a proti Dynamu Moskva si připsal remízový výsledek 2:2. Hlavní kouč zelenobílého souboru Petr Rada, jehož potěšila skutečnost, že sparťanské vábení Lukáše Masopusta utichlo, na rakouském soustředění zapracovává do sestavy pět letních posil a výsledkům až tak velkou váhu nedává.

Největší posilou měl být Davis Ikaunieks. Ten v posledním měření sil skóroval, ale předtím až tak vidět nebyl. "Byl zraněný, takže deset dní netrénoval. A hlavně byl z Jihlavy zvyklý na něco jiného. Tam jen čekal v šestnáctce, u nás je to pro něj o větší práci mimo vápno, kde musí mančaftu pomoct. Z tohoto pohledu se u něj změna dresu projevuje asi nejvíc," upozornil Rada.

Místo Luďka Pernici mu šéf Miroslav Pelta přivedl Davida Hovorku, se kterým přestala počítat Sparta. "Přišel natěšený a nabuzený, zatím plní, co od něj očekáváme. Mluví, je vidět, že už prošel Libercem, Spartou. Je to dobrý kluk do kabiny, i přes své mládí je vůdčí typ. Jsem rád, že tady je," pronesl na stránkách Sportu bývalý trenér české reprezentace.

V posledním duelu nastoupil vedle Hovorky i další nováček Tomáš Břečka. Severočeský tým tak může mít zcela nový střed defenzivní řady. "Je to možné, ještě uvidíme. Ale Lischka je v dobrém stavu, zdravý. Břečka se jeví taky velice dobře, je to tišší kluk. Po odchodu Pernici jsme posílit potřebovali, sedmadvacet zápasů na podzim bychom se dvěma stopery určitě nezvládli," pokračoval v Deníku Sport muž zodpovědný za výkony a výsledky Jablonce.

Co by rád viděl u Rafaela Acosty, jenž dorazil z Brna? "Je to hráč na kraj, tam máme asi největší problém. Bylo na něm znát, že do přípravy přišel o týden později, ale fotbalista to je a věřím, že nám pomůže. Pracovní vízum už má, takže jeho příchod je už formálně dotažený," ocenil Rada, jehož vyjádření si lze přečíst na serveru iSport.cz.

Pátým novicem je Miloš Kratochvíl a ani ten ještě nebude poslední posilou. "V prvních zápasech vypadal dobře, ale má problémy s nártem. Je to mladý kluk, který může vyztužit střed hřiště. Hráč do budoucnosti. Ale bavili jsme se prezidentem, že se ještě po něčem budeme muset podívat, protože se nám zranil Jankovič, takže je nás prakticky šestnáct sedmnáct. Asi se ještě budeme muset pohlédnout po krajních hráčích," doplnil ve Sportu stratég, jenž prošel oběma slavnými "S".