Horváth pracuje s Vašíčkem i Štípkem. Jaké další nováčky evidujeme v Sokolově?

Druholigový Baník Sokolov, na jehož trenérské lavičce sedí Pavel Horváth, přivedl během léta na sever Čech například olomouckého Václava Vašíčka či zlínského Davida Štípka a kádr pro nadcházející ročník FNL má v tuto chvíli uzavřen.

Horváth pracuje s Vašíčkem i Štípkem. Jaké další nováčky evidujeme v Sokolově?

Příchod Štíka ještě není stoprocentní, ale na většině podrobností je klub se Zlínem domluven. "Byl volný, tak jsme té možnosti využili. Je to velmi rychlý křídelní hráč, takový dynamický typ, výborný ve hře jeden na jednoho. Bude samozřejmě záležet, jak rychle se mu tady podaří zadaptovat, je to posila do ofenzivy, takže by měl pro tým připravovat gólové příležitosti a zvednout jeho produktivitu," ozřejmil představitel Baníku.

Ten si bude hodně slibovat také od sedmadvacetiletého útočníka Vašíčka, jehož si půjčil z Androva stadionu na půl roku. "Je to hráč opravdu vysokých kvalit, to se týká koncovky i kreativity. Jak se mu tady bude dařit, to se samozřejmě teď nedá předpovědět, myslím ale, že na něj se fanoušci mohou opravdu těšit. Předpoklady pro to určitě má," chválil novou akvizici s minulostí ve Znojmě, Jihlavě či Dukle.

Bude to z nejvyšší soutěže vše? "Jak moc jsme s kádrem spokojení, to je před začátkem sezony strašně těžké říct, v podstatě jsme ale dotáhli všechny změny, které jsme si naplánovali, takže s obměnou i stavem kádru můžeme být spokojení. Jak jsme na tom opravdu, to se ukáže až po prvních třech nebo čtyřech mistrovských utkáních," pronesl na stránkách idnes.cz sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret.

Sokolov si z Plzně vypůjčil záložníka Michala Hlavatého i obránce Filipa Čiháka. Nakonec však zůstává jen první jmenovaný. "Michal Hlavatý zůstává, Filip Čihák se vrací. Sledujeme ho už delší dobu, momentálně ale máme čtyři stopery, takže jeho herní vytížení by bylo pravděpodobně minimální," pokračoval sokolovský funkcionář.

Dalšími novými tvářemi jsou Ondřej Jakubov z Ostravy, Adam Beránek z Varnsdorfu. "Všichni by měli plnit samozřejmě v první řadě své defenzivní úkoly, svou typologií by nám ale měli pomoci vylepšit rozehrávku. Pro nás je to zásadní změna. Tady si myslím, že se můžeme výrazně zlepšit," doplnil na webu idnes.cz Hejret.