Schick se cítí velmi dobře a hlásí: Mým prvním cílem je samozřejmě střílet co nejvíc gólů

Dvaadvacetiletý český reprezentant Patrik Schick má před sebou druhou sezonu v AS Řím, ve které už nad ním nikdo držet ochrannou ruku nebude a on tak bude ohledně požadované produktivity ještě pod větším tlakem, než tomu bylo v uplynulém soutěžním ročníku.

Schick se cítí velmi dobře a hlásí: Mým prvním cílem je samozřejmě střílet co nejvíc gólů

Nejdražší akvizice v historii Vlků z věčného města, která má na kontě ze čtyřiapadesáti startů v Serii A třináct branek (v základní sestavě však figuroval jen čtyřiadvacetkrát) se pere o místo v sestavě zejména se šesticí Justin Kluivert, Seydou Doumbia, Diego Perotti, Gregoir Defrel, Stephan El Shaarawy a Edin Džeko.

Římský gigant se v současnosti nalézá na soustředění v okrajové části hlavního města Trigorii, kde trenér Di Francesco zapracovává do kádru všech jedenáct letních posil.

Bývalý útočník Sampdorie, Sparty či Bohemians 1905 už je po roce zcela adaptovaný. "Cítím se velmi dobře, pauza byla pěkně dlouhá a věděl jsem, že na sobě potřebuji trochu zapracovat už předem. Sezona pro mě bude oproti té minulé rozdílná, protože tentokrát můžu začít trénovat se zbytkem kádru, což beru jako velkou výhodu. Doufám, že se mi vyhnou zranění. To by bylo také plusem," nechal se slyšet kolega De Rossiho, Strootmana, Pastoreho a spol.

AS bude v Serii A obhajovat bronzovou příčku a v Lize mistrů účast v semifinále, což nebude snadné. Schick však mužstvu věří. "Mým prvním cílem je samozřejmě střílet co nejvíc gólů, ale ještě nad tím je týmový úspěch. Myslím, že máme ještě lepší kádr než vloni, koupili jsme hodně kvalitních hráčů a věřím, že můžeme udělat ještě výsledek než v minulé sezoně," pokračoval vytáhlý borec, jehož chlebodárce se v rámci letošního International Champions Cupu utká s Tottenhamem, Barcelonou a Realem Madrid. Ještě předtím ale na římského titána čekají přáteláky s Latinou Calcio a Avellinem.