Baroš je stále mimo Páníkův tým, s Baníkem si ale zatrénoval Jankulovski

Baník Ostrava, který startuje nový ligový ročník domácím soubojem s Jabloncem, podlehl uprostřed týdne německému Bielefeldu a ve čtvrtek ho proto v rakouském Kirchorfu uprostřed alpské scénérie čekala vydatná tréninková jednotka.

Baroš je stále mimo Páníkův tým, s Baníkem si ale zatrénoval Jankulovski

"Bielefeld má extrémně agresivní mužstvo postavené na fyzické vyspělosti a soubojovosti, pro nás to byl výborný test. U nás v lize by hráli v první šestce," nechal se slyšet muž zodpovědný za výkony a výsledky slavné slezské značky.

Ta se připravuje v nadmíru krásném prostředí. "To se hráčům hned jinak pracuje. Ti, co odehráli podstatnou část zápasu s Bielefeldem, měli kondiční vyběhání a k tomu určitá kompenzační cvičení. Ta druhá skupina měla zátěžový trénink. Pak jsme se zaměřili na hru s míčem. V tom nácviku šlo především o rychlost hry a rychlost orientace. Nasimulovali jsme si hru v koncových situacích, kde nám ty góly zatím scházejí," líčil na klubovém webu fcb.cz kouč Bohumil Páník.

Ten zatím nemůže pracovat s funkčním veteránem Milanem Barošem, jenž se pořád připravuje pouze samostatně. Rád už by ho ovšem využil v sobotním utkání proti ruskému Rostovu. "Maká velmi poctivě. Má ho v péči náš fyzioterapeut a vybírají cviky, které může dělat, aby se mu zároveň dalo dohromady to jeho lehčí zranění," pokračoval na oficiálních stránkách klubu šéf Filla, Hrubého, Diopa a spol.

Do herní části tréninku, kterou si mimochodem nenechal ujít ani sám majitel Václav Brabec, se v jednu chvíli zapojil také nový sportovní ředitel Marek Jankulovski. Koleno někdejší hvězdě české reprezentace a AC Milán drží, tak mohl ukázat svou levačku. Protože však bylo tempo vysoké, sportovní oděv odložil již po chvíli a začal si plnit své funkcionářské povinnosti.