Konkurence pro Piquého s Umtitim? Barcelona oznámila příchod nadějné posily do obrany

Konkurence pro Piquého s Umtitim? Barcelona oznámila příchod nadějné posily do obrany

Předsezonní turné nám pomalu klepe na dveře a spolu s ním je pro trenéry důležité, aby doladili celkové složení kádru, s nímž hodlají během dalšího aktivního ročníku počítat. Mistr španělské nejvyšší soutěže se nyní zaměřil na posilu do středu obrany a ze Sevilly si přivádí nadějného beka Clémenta Lengleta. 

Fotbalisté s velikým potenciálem jsou na přestupovém trhu velice žádaným zbožím a Barceloně se právě podařilo ukořistit jednoho takového z nich. Třiadvacetiletý obránce francouzského původu je jakýsi univerzál, jenž v defenzivní činnosti dokáže zastat více úkolů, avšak primárně hraje na pozici středního obránce, kde během posledních osmnácti měsiců nastupoval v dresu Sevilly. 

Katalánský celek sledoval vzestup slibně se rýsujícího hráče již delší dobu, ovšem až nyní se rozhodl, že nastal ten správný čas začít jednat. K jeho podpisu nepotřeboval nic jiné, než zaplatit výstupní klauzuli, která v tomto případě činila 35,9 milionu eur, a rázem se mohl těšit z jeho služeb. 

V rámci toho, jakým směrem se posouvají dnešní ceny hráčů, nevzalo vedení Barcelony nic na lehkou váhu a svému novému obránci nabídla pětiletou smlouvu, do níž zahrnula výkupku 300 milionů eur. Sám hráč nad ničím dlouho nemusel váhat a s úsměvem všechny podmínky přijal. 

Clément Lenglet do Sevilly přišel z Nancy a prakticky ihned se prosadil do základní sestavy. K dnešnímu dni má v nejvyšší španělské soutěži na kontě 52 zápasů, a dokonce se mu podařilo vsítit i tři branky. Jaký ovšem bude jeho vstup na novou úroveň, to je zatím otázkou času, ale už teď je jisté, že jsou s ním spojena veliká očekávání. Nové zkušenosti bude moct začít sbírat už v blížícím se předsezonním turné, v němž se Barcelona utká s takovými celky, jako je Tottenham, AS Řím nebo AC Milán.