Anglická média mají jasno: Conte v Chelsea končí a revoluce v kádru může začít

Událost, která by se dala nazvat prakticky již nevyhnutelnou, se pomalu stává skutečností. Čas italského manažera Antonia Conteho na lavičce Blues se pomalinku chýlí ke konci a ačkoliv on sám se ještě vrátil k předsezonnímu tréninku, dále ho již nedokončí. U londýnského celku se chystá veliká revoluce, jejíž následky mohou buďto nakopnout, nebo pohřbít veškeré ambice Chelsea.

Anglická média mají jasno: Conte v Chelsea končí a revoluce v kádru může začít

Osmačtyřicetiletý trenér strávil u kormidla týmu z modré části Londýna dvě sezony a zatímco ten první rok mu vyšel nad očekávání, v tom druhém na vlastní kůži pocítil prokletí druhých pomistrovských sezon. Globální úpadek formy byli vždy nuceni hasit dva hráči, tedy Eden Hazard nebo N'Golo Kanté, kteří pro italského trenéra nakonec vyhráli alespoň FA Cup, i když ani to, jak se nyní ukazuje, mu angažmá v klubu nezachrání. 

Britská a italská média se shodují v tom, že londýnský celek by měl v nejbližších dnech ohlásit příchod Maurizia Sarriho, jakožto nástupce právě Conteho, který se již stih osobně rozloučit s hráči, jež ještě chvíli vedl v předsezonním tréninku. S těmi ostatními se pak rozloučí alespoň telefonicky. 

Co to pro Chelsea nyní znamená?

Již delší dobu se spekuluje o obměně kádru, který nutně potřebuje nový impuls a ten týmu má dodat až jeho nový lodivod. Od Sarriho se očekává, že při volbě posil bude mít šťastnou ruku, neboť před ním leží nelehký úkol. Aby Blues mohli opět bojovat o titul, potřebují nejen kvalitně posílit, ale také udržet své největší opory. A ty, hlavně tedy v případě Hazarda a Courtoise, mají o budoucnosti už téměř jasno. Veškeré indicie nás odkazují k přestupu do Realu Madrid. 

Kdo všechno by mohl odejít? 

Vedle možných odchodů křídelníka Edena Hazarda a brankáře Thibauta Courtoise se často ukazuje na další dva hráče. Tím prvním je španělský útočník Álvaro Borja Morata, jehož si Bues vyhlédli teprve před začátkem právě uplynulé sezony, ovšem ostrovní fotbal mu vůbec nesedl a po pouhém roce by měl opět zamířit jinam, a tím druhým je italský pravý bek Davide Zappacosta, jehož situace oproti Moratovi není moc odlišná. Oba dva by si rádi dopřáli více času na hřišti a nyní jednají o klubu, jenž jim to poskytne. 

Podíváme-li se na hráče, nad jejichž budoucností také visí veliký otazník, jelikož sami se ke své situaci nevyjádřili a nový trenér ještě neměl možnost je lépe poznat, pak tu máme další tři adepty k možnému přestupu. Mezi nimi je brazilský křídelník Willian, o něhož měla zájem jak Barcelona, tak i konkurenční Manchester United, francouzský záložník Tiémoué Bakayoko, který do Chelsea přišel jako náhrada za Nemanju Matiće, ovšem po celou sezonu mu byla vyčítána celá řada chyb, jaké by si normální středopolař neměl dovolit, a v neposlední řadě i N'golo Kanté, o něhož stojí francouzské PSG a bere jej jako poslední kousek skládačky k ideálnímu složení týmu, který by měl být schopný vyhrát Ligu mistrů. 

Co se spekulací o zájmu ostatních klubů o hráče Chelsea týče, poslední dny se hovoří o tom, že italská Neapol učiní nabídku za Cesca Fàbregase, avšak u něho se nepočítá, že by byl v hlavním městě Anglie nespokojený. Druhý v pořadí je španělský křídelník Pedro a anglický záložník Danny Drinkwater, jejichž setrvání bude záviset hlavně na novém trenérovi Sarrim. 

Kdo by mohl přijít? 

Podíváme-li se na tu světlejší stránku věci, ve hře je i několik příchodů. Podle zpráv, jež nám přináší Sky Italy, si hodlá Sarri s sebou vzít záložníka Jorginha, tedy hráče, o něhož měl původně velký zájem Manchester City, ale sám italský reprezentant by upřednostnil spolupráci s trenérem, jehož dobře zná. Druhé jméno, které by s ohledem na současné dění v klubu mělo být spíše už jenom formalitou, náleží ještě doposud hráči Juventusu Gonzalo Higuaínovi, jenž podle vedení Chelsea ztělesňuje okamžitou kvalitu, kterou Blues nutně potřebují do útoku přivést. Třetí posilou by se pak měl stát hrdina své reprezentační země na mistrovství světa v Rusku Aleksandr Golovin, tedy dvaadvacetiletý kreativní záložník, co si na svá bedra dokáže dát opravdu velkou zátěž.