Proč dal Bero košem oblíbenému Hapalovi a místo Sparty upřednostnil Arnhem?

Proč dal Bero košem oblíbenému Hapalovi a místo Sparty upřednostnil Arnhem?

Člen širšího kádru slovenské reprezentace Matúš Bero, který byl velkým letním cílem Sparty, se nakonec vydal z Trabzonsporu do Vitesse Arnhem, ve kterém ho povede známý ruský odborník Leonid Sluckij.

"Trenér mluví plynule anglicky. Mluvili jsme o tom, jaké má očekávání, jaký styl chce hrát. Mám z něj výborný dojem, je moc vtipný, často utrousí nějakou poznámku. Ví, co očekává od mužstva i od jednotlivců. Nizozemská liga je ofenzivní. Ode mě budou chtít góly a asistence, měl bych hrát na mém oblíbeném postu pod hrotovým útočníkem," ozřejmil v interview pro sport.sk bývalý hráč Trenčína.

Právě z nizozemského Vitesse ve své době vystřelil do Premier League Bony Wilfried, jenž si zahrál za Manchester City, Swansea či Stoke City. "Vím to, fotbal a přestupy pozorně sleduji. A jestli bych i já mohl jít v jeho stopách? Určitě by to bylo vynikající, ale já jsem skromný kluk a takovým způsobem nepřemýšlím. Nizozemskká liga je velmi sledovaná a skautovaná, transfery z ní do Anglie jsou běžné," pokračoval Bero, který zatím se svým novým mužstvem absolvoval jen pár tréninků.

Co na něj zatím v zemi tulipánů udělalo největší dojem? "V Nizozemsku jsem byl jen krátce. Vlastně pouze jeden den a i ten jsem strávil podrobnou zdravotní prohlídkou na klinice. Ted jsem s týmem na soustředění v Rakousku. V Arnhemu jsem se stihl podívat jen na naši tréninkovou bázu, cítíl jsem ale všudypřítomnou novotu a pravou fotbalovou atmosféru," doplnil kolega nigerijského křídelníka Hilary Gonga, který stejně jako on prošel Trenčínem.

Bero přiznal, že se rozhodoval mezi dvěma kluby, Vitesse a Spartou, která byla druhým vážným zájemcem o jeho podpis. "Je to tak. Trénuje ji Pavel Hapal, který vedl naši reprezentaci do jednadvaceti let a máme spolu výborný vztah. Právě on byl pro mě velkým lákadlem zkusit to možná i ve Spartě. Nakonec jsem se však rozhodl pro Vitesse. Jeho zástupci mě sledovali tři roky, nebylo to prvoplánové rozhodnutí. Samozřejmě vím, že Vitesse ještě nemá titul, ale co má přijít, přijde. Nyní se soustředíme na Eredivisii, ve které se skončilo na šesté pozici a postoupilo se do druhého předkola Evropské ligy," uzavřel na webu sport.cz mladý Slovák.