Brzké vyřazení Německa, Argentiny či Španělska z MS? Podle šéfa fotbalu se jedná o nejlepší šampionát vůbec

Čekalo se na to dlouhé čtyři roky, ale podle prezidenta Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianniho Infantina to stálo za to. Ačkoliv nám tento šampionát přinesl několik překvapení, které někoho potěšily, jiného zase zarmoutily, jedná se podle něho o nejlepší mistrovství světa vůbec.

Brzké vyřazení Německa, Argentiny či Španělska z MS? Podle šéfa fotbalu se jedná o nejlepší šampionát vůbec

„Již před několika lety jsem to předpověděl a nyní se to potvrdilo. Jsem rád, že tomu tak je, protože se jedná o nejlepší MS v dějinách,“ prozradil prosaditel nového formátu, jehož budeme svědky za další čtyři roky i my. „Svůj podíl na tomto úspěchu má také ruský lid, který tu pro nás připravil tu nejlepší možnou atmosféru a tímto si zaslouží mé uznání,“ doplnil.

Podle dostupných statistik, jež pro nás rovněž zprostředkovala FIFA, byly stadiony v Rusku zaplněny do 98 % své kapacity.  Co se týče diváků u televizních obrazovek, MS sledovaly více než tři miliardy lidí, přičemž více než sedm milionů z nich přijelo poznat krásy turnaje na vlastní kůži.

„Už jenom díky tomu, že se Rusko probojovalo až do čtvrtfinále, musím uznat, jaké odhodlání jejich tým má, a celkově jsem potěšen, jak tu všichni tímto sportem žijí,“ pokračoval prezident Infantino.

V hlavní roli bylo vůbec poprvé na velkém turnaji také požito video, neboli systém VAR, jenž měl za úkol posuzovat situace, které by rozhodčí na hřišti za normálních okolností nemohl postřehnout.  

„Video dělá fotbal spravedlivější a pomáhá sudím správně reagovat. Pravidla zůstávají zachována, jen budou přísněji posuzována. Takové góly z offsidu za doprovodu videa nadobro skončily,“ vysvětlil.