Ronaldo se zaplatí z dresů, žertují představitelé Juventusu. Jen za den bylo prodáno více než půl milionu kusů

Ronaldo se zaplatí z dresů, žertují představitelé Juventusu. Jen za den bylo prodáno více než půl milionu kusů

Zatímco zaměstnanci Fiatu z přestupu Ronalda moc velkou radost nemají, příznivci Juventusu jsou nadšeni. Svědčí o tom statistiky z prodeje dresů s číslem sedm, které se sotva dostaly do prodeje a už je chtěl mít každý doma.

Cristiano Ronaldo strávil devět dlouhých let v Realu Madrid a během této doby se stal nesmazatelnou klubovou ikonou, jejíž dres chtěl mít každý fanoušek na svých zádech. Když pak tedy jednoho dne oznámil, že je konec, pro příznivce Bílého baletu to byla rána, u níž se ještě neví, jak dlouho potrvá doba hojení.

A zatímco pro někoho nastal důvod ke smutku, pro fanoušky Staré dámy nastal čas k radosti. Již od prvního dne čekali, až si budou moct pořídit dres své nové milované hvězdy, a dle zpráv, jež nám přináší Yahoo Sport, bylo jen za 24 hodin prodáno 520 tisíc kousků s Ronaldovým jménem, přičemž prodeje stále probíhají i doposud.

Pokud si někdo z vás ovšem myslí, že se značka CR7 opravdu zaplatí z prodeje dresů, jak ze srandy prohodilo představenstvo klubu, pak je na omylu. Tohle není způsob, jakým dohoda mezi oběma celky pracuje. V podstatě se ale jedná o marketingový tah, který přiláká pozornost médií a zároveň nových fanoušků, jež se stanou součástí veliké komunity na sociálních sítích.

Podíváme-li se na statistiky po pouhých dvou dnech od oznámení Ronaldova přestupu, jen na instagramu Juventusu přibylo 1,4 milionu nových odběratelů. V případě twitteru se jedná o 1,1 milionu a na facebooku o 500 tisíc. Dá se předpokládat, že tato čísla s přibývajícím časem ještě porostou.