Rada odjíždí z Rakouska spokojený: Generálka splnila svůj účel a nabudila hráče do sezóny

Rada odjíždí z Rakouska spokojený: Generálka splnila svůj účel a nabudila hráče do sezóny

Jablonec má za sebou poslední přípravné utkání v Rakousku a v generálce na českou nejvyšší soutěž obstál. Výhru obstaral nad účastníkem druhé německé ligy Arminií Bielefeld v 70. minutě David Lischka a kouč Petr Rada byl s výkonem svých svěřenců spokojený.

Rada měl pro toto utkání jasný plán. Chtěl uspět, aby se hráči dobře navnadili na začátek české nejvyšší soutěže. „Většinou bývají závěry soustředění těžké, aby se hráči koncentrovali. Hráči věděli, jak k zápasu přistoupit. Znovu se vracím k prvnímu zápasu, který jsme nezvládli, takže by bylo špatné, kdybychom zase udělali něco špatně,“ začal po zápase svůj rozbor na klubových stránkách.

Oproti utkání s Dynamem Moskva udělal zkušený trenér několik změn v sestavě a do útoku postavil Martina Doležala. První poločas nabídl hned několik šancí, ale diváci se změny skóre nedočkali. „Soupeř byl hodně kvalitní, i když jsou asi v jiné zátěži než my. Porazili Baník 2.0. Hráči už nebyli tolik v únavě, před utkáním jsme měli jeden trénink, abychom to měli jako generálku. Takže z tohoto pohledu to splnilo účel. V prvním poločase jsme měli brejkové situace, ale nedotáhli jsme je do konce,“ poukázal na fakt, že branka mohla padnout už v první půli.

„Ve druhém poločase jsme se po standardní situaci dostali do vedení a v závěru si to uhráli. Až v závěru jsme prostřídali, hráči toho měli ve velkém vedru dost. Celkově jsem se zápasem spokojený. Byly tam lepší věci i horší věci. Ale myslím si, že pro nás bylo důležité, že jsme soustředění zakončili vítězstvím,“ hodnotí poslední duel v Rakousku trenér Jablonce.