Francie vs Chorvatsko - tři klíče k úspěchu!

Po 63 kláních během 30 dnů se dostává MS 2018 ke svému vrcholu. Dnes odehrají reprezentace Francie a Chorvatska finálový duel, na jehož konci se fotbalový svět dozví jméno svého vládce pro další čtyřletí. Kdo jím však bude? Co rozhodne? Nabízíme vám tři důležité aspekty, které nám napoví, kdo uspěje.

Francie vs Chorvatsko - tři klíče k úspěchu!

1. Benjamin Pavard vs Ivan Perišič

Zatímco po celou sezónu nastupoval jako střední obránce, ukázalo se, že zařazení Pavarda na kraj obrany je pro francouzský celek více než vyhovující. V semifinále se o tom přesvědčil i Eden Hazard, jehož výkon byl takřka nulový proti skvěle bránícímu Pavardovi. Jenže Perišič? To je úplně odlišná výzva. Fyzický hráč s přímým tahem na branku a hlavně obrovskou formou. Tím vším momentálně chorvatská zbraň disponuje.

Ač to pro něj z počátku nebyl zcela povedený turnaj, vše odčinil v semifinále proti Anglii. Útočník, či spíše křídelník, Interu Milán se vykoupil vyrovnávací brankou a následnou asistencí na vítězný gól. Od druhého poločasu duelu s Anglií je to úplně jiný Perišič a rád dopředu hrající Pavard si bude muset dát pozor, aby nezapomínal na poziční hru. Ta bude muset být ze strany Francouze bezchybná.