Argentina mění trenéra! Hledá se Sampaoliho nástupce

Podle veškerých informací z Jižní Ameriky se Jorge Sampaoli nebude nadále představovat jako hlavní kouč argentinské reprezentace. Podle tamních médií by se mělo schylovat mezi koučem a vedením k ukončení smlouvy a vyplacení ''bolestného'' ve výši dvou miliónu dolarů.

Argentina mění trenéra! Hledá se Sampaoliho nástupce

Aktuální smlouva platí Jorge Sampaolimu do příštího MS v Kataru 2022. Národní svaz AFA trenéra vykoupil loni ze Sevilly a učinil z něj nového lodivoda reprezentace. Kontrakt obsahoval i dodatek, jenž říká, že pokud opustí Sampaoli funkci dříve než v červenci 2019, tedy pokud bude vyhozen, má nárok na odškodné až 8,6 miliónu dolarů.

AFA se prozatím oficiálně k situaci nevyjádřila, tudíž platí, že podle předchozího prohlášení ponechal svaz trenéra ve funkci do dalšího jednání výkonného výboru, jenž se uskuteční v červenci.

Pod Sampaolim se MS Argentincům vůbec nepovedlo a po záchraně postupu v posledním utkání vypadli s Francií v osmifinálovém duelu po výsledku 3:4.

 Nyní se bude hledat muž, který by měl Argentince opět dostat zpět na vrchol. Zároveň bude velice důležité, aby si sedl s Messim, protože jak dobře víme, v argentinské kabině má veliké slovo právě držitel Zlatého míče.

Kdo jím bude? To se pravděpodobně dozvíme na konci července.