Chtěl hrát pod Frťalou, ale kvůli absurdnímu divadlu jeho přestup z Liberce ztroskotal

Chtěl hrát pod Frťalou, ale kvůli absurdnímu divadlu jeho přestup z Liberce ztroskotal

Ačkoliv byl příchod dvaadvacetiletého středopolaře Wesleyho da Silvy z Liberce do druholigového Hradce Králové již domluven a samotný hráč s minulostí ve Varnsdorfu či Neugersdorfu za Votroky nastoupil do dvou přípravných duelů, z transferu nakonec sešlo.

Co se stalo? Kluby za to nemohou. "Jednání ztroskotala na komunikaci s jeho agentem a strýcem v Brazílii. Bylo to jako absurdní divadlo. Wesley přitom do Hradce chtěl, zná se se Zdenkem Frťalou a chtěl pod ním hrát. Bylo to zcela nekonstruktivní jednání, navíc úplně mimo realitu," postěžoval si na webu fchk.cz výkonný ředitel východočeské značky Jiří Sabou.

A funkcionář Hradce se nebál být konkrétní. "Chtěli, abychom s Wesleym podepsali smlouvu jen na jeden rok, aby pak mohl odejít zadarmo. To bychom museli být blázni. Žádný normální klub by to neudělal. Nabídli jsme mu smlouvu na dva roky s opcí s lepšími podmínkami, než jaké měl v Liberci, které se navíc měly v případě postupu do první ligy ještě vylepšit. Agent viděl Wesleyho dvakrát v životě, ani na jeho jednání o smlouvě nepřijel. Pořád vykládal, že pro něj má lepší nabídky v Izraeli, Belgii nebo Bulharsku, ale nic konkrétního z něj nevylezlo. Když jsme Wesleymu ještě navýšili podmínky, například jsme mu ročně garantovali čtyři letenky do Sao Paula a zpět pro něj i pro přítelkyni, agent už kývl," doplnil na stránkách fchk.cz Sabou, který ozřejmil, že strý požadoval úplně nehoráznou provizi.

A na Wesleyho, který má podle serveru transfermarkt.com tržní cenu 125 tisíc eur, měl evidentně velký vliv. "To jsem právě nechápal. Seděli jsme s Wesleym u stolu a telefonovali strýčkovi. Nabízeli jsme na naše poměry limitní smlouvu, strýček odmítal a požadoval neustále nesmysly, Wesley seděl, mlčel, kroutil hlavou, a když jsme se ho zeptali, říkal, že strýček je crazy. Jenže mu prý finančně pomáhal, když Wesley začínal v Evropě, takže ho musí poslouchat a nemůže bez jeho souhlasu přestoupit. Po více než týdnu jednání, která nikam nevedla, jsme ho tak museli vrátit do Liberce, kde pokračovalo přemlouvání a neúspěšné dohady se strýcem i ze strany Liberce. Všechno zlé je ale pro něco dobré a možná to takto mělo být. Já osobně jsem z toho pak už neměl dobrý pocit a vnitřně jsem už nebyl úplně přesvědčený, že Wesleyho vlastně chci. Obecně totiž nechceme hráče, které na prvním místě zajímají peníze a až pak, že tedy budou hrát za Hradec. I tohle ale fotbal přináší, Wesleymu přeji hodně štěstí v jeho další fotbalové kariéře," uzavřel fchk.cz citovaný hradecký představitel, jenž letos v létě pustil do Liberce Jana Pázlera.