Sparťanská mládež opět na prestižním turnaji! Známe její soupeře na Premier League International Cupu!

Sparťanská mládež opět na prestižním turnaji! Známe její soupeře na Premier League International Cupu!

Mladí fotbalisté Sparty budou opět součástí prestižního turnaje pořádaného Premier League! Tento rok se Sparťané postaví proti Leicesteru City, Readingu FC a Feyenoordu Rotterdam.

Každá skupina Premier League International Cupu obsahuje vždy dva britské celky a dva zahraniční. Proto se sparťanská mládež potká s anglickými celky z Leicesteru a Readingu, které doplní i nizozemnský Feyonoord Rotterdam.

Už je tomu pravidlem, že Letenští nechybějí na této akci, kde je pokaždé reprezentuje mládežnický výběr doplněný o některé hráče A-týmu. V loňském roce to byl například Srdjan Plavšič nebo Lukáš Juliš, kteří byli nápomocni mladým Sparťanům.

Každá skupina, jak již bylo zmíněno obsahuje dva britské a dva zahraniční celky. V ostatních skupinách můžeme najít i věhlasné kluby jako jsou PSG, Bayern Mnichov, FC Porto nebo PSV Eindhoven.

Poslední zmíněný nizozemský celek narazil na Spartu v loňském ročníku. No příznivci Letenských na to nevzpomínají příliš dobře, i když vyrovnané utkání prohráli pouze o branku 4:3. 

V tom samém ročníku zvládli Sparťané například duel s Liverpoolem, když zvítězili 2:1. A v tehdy prvním utkání podlehli Newcastlu 1:2.

Ještě o rok dříve, tedy v sezóně 16/17 nestačili fotbalisté pražské Sparty ani na jednoho ze soupeřů. Tehdy prohráli s Manchesterem United (0:2), Villarrealem (1:2) a Middlesbrough (0:1).

Nezbývá než sparťanským nadějím popřát hodně sil a štěstí na ostrovech!