Zářez ve finále MS? Penalta překvapila i Modriče

Přidal se i Luka Modrič. Ke Kritikům rozhodčích, kteří řídili finále MS se přidal i hvězdný kapitán Chorvatska a držitel ocenění pro nejlepšího hráče turnaje Luka Modrič. My vám teď přinášíme rozhovor s ním samotným a jeho ohlédnutím jak za finále, tak za celým turnajem.

Zářez ve finále MS? Penalta překvapila i Modriče

"Byli jsme překvapení, když nařídil penaltu. Zvlášť proto, že faul, jenž odpískal před prvním gólem, nebyl podle nás vůbec faulem," řekl po utkání kapitán Chorvatska.

"Z prvního inkasovaného gólu jsme se sebrali, srovnali jsme skóre a hráli jsme lépe.  V tu chvíli jsme hráli náš nejlepší fotbal a on jim dá penaltu. To vás zabije. Byl to zlom celého finále, není snadné se po tom všem vracet do zápasu," doplnil Luka Modrič. 

I přes převahu Chorvatů střílela nadále branky strana francouzská. "Snažili jsme se. Bojovali jsme jako lvi až do posledního hvizdu. Jsme být pyšní na to, jak jsme hráli. Bohužel na konci to na výhru nestačilo," zakončil Modrić. 

"Myslím, že jsme měli smůlu. Každý z nás má stejný pocit, že jsme hráli dobře. Myslím, že jsme byli ve finále lepším týmem, ale někdy prostě lepší tým nevyhraje. Takové podivné góly nasměrovaly k výhře Francii," dodal Modrić. 

Ani fakt, že se stal nejlepším hráčem MS a obdržel Zlatý míč pro něj nebyl utěšující. "Jsem pyšný, že jsem získal tohle ocenění, ale chtěl jsem vyhrát trofej s Chorvatskem. V tuhle chvíli slaví Francouzi, ale až opadnou emoce, budeme schopni lépe zanalyzovat, čeho jsme tu dosáhli," ukončil rozhovor Modrić.