Z Příbrami na ostrovy? Ayong bojuje o kontrakt v Sheffieldu

Z Příbrami na ostrovy? Ayong bojuje o kontrakt v Sheffieldu

Mladý příbramský útočník Karsten Ayong, který týmu sídlícímu u řeky Litavky pomohl zpět do nejvyšší soutěže, by mohl opustit českou scénu.

Na ní si k tomuto datu připsal perspektivní útočník s minulostí ve Slavii či Českých Budějovicích jedenáct prvoligových a osmadvacet druholigových vystoupení, to vše s bilancí šesti přesných zásahů.

V těchto dnech se dvacetiletý svěřenec kouče Josefa Csaplára nalézá na ostrovech, kde zkouší štěstí v tamním druholigovém klubu Sheffieldu United.

Klíčové bude, zda rodák z Kamerunu na testech zaujme padesátiletého manažera Chrise Wildera, jenž v minulosti vedl Oxford United nebo Northampton Town.

Tým, který si před pár dny poradil v přípravě s portugalským Marítimem, čekají tento týden dva přípravné souboje proti Bratfordu City a Mansfieldu Town.

V úterý 24. července navíc klub ze stadionu Bramall Lane pro více než 32 tisíc diváků čeká atraktivní domácí duel proti slovutnému Interu Milán.

O tom, jestli u toho stále bude kolega Grajciara, Skácela, Slepičky, Rezka a spol., se teprve rozhodne. V Česku, kam se dostal díky bývalému manželovi jeho matky, žije od svých dvanácti let, se tak může jeho kapitola uzavřít po osmi letech...