Liberec má nového kapitána, který říká: Všichni jsme si rovni. Není tu žádný frajer, co dokázal něco extra

Liberec má nového kapitána, který říká: Všichni jsme si rovni. Není tu žádný frajer, co dokázal něco extra

Protože už je krajní bek Vladimír Coufal součástkou sešívaného "S", Slovan musel hledat nového kapitána a našel ho ve středním záložníkovi Radimu Breitem, který je součástí liberecké značky dva a půl roku.

Svěřenec kouče Zsoltána Hornyáka, jenž své kolegy povede poprvé soutěžně do boje o víkendu proti Karviné, to považuje za velkou poctu. "Všichni vidí historii klubu. Být kapitánem Slovanu Liberec není jako být kapitánem nějakého týmu v divizi, čímž se nechci nikoho dotknout. Je to závazek. Na to se ale nesmíme koukat a musíme hrát a vyhrávat," jenž nosí na zádech číslo 2.

Zároveň však jde o velký závazek. "V tomhle týmu jsme si v podstatě všichni rovni. Není tu žádný ´frajer´, co dokázal něco extra, jako jsem tu zažil například Martina Latku nebo Milana Baroše. Nejdůležitější bude, abychom se respektovali mezi sebou navzájem a hráli jeden za druhého," pokračoval na webu fcslovanliberec. hráč, jenž už byl kapitánem ve druhé nejvyšší soutěži, takže to pro něj není nic úplně nového.

Na jeho volbě se shodli jak spoluhráči, tak nástupce Davida Holoubka. Považuje ho za přísného, nebo za srandistu? "Já bych řekl, že obojí. On to umí skvěle odlehčit, ale také pořádně zařvat. Párkrát jsme to už zažili. V tu chvíli všichni sedí jak přikovaní a poslouchají. Každý trenér má jiný styl. My hráči si na to musíme zvyknout. Měli jsme na to celou přípravu. Trenér do nás dostává styl, který chce hrát. Možná to ještě chvilku potrvá, ale věřím, že se do toho dostaneme, hra se bude líbit fanouškům a budeme vyhrávat," doplnil na oficiálních stránkách podještědského celku osmadvacetiletý borec," jenž má v první lize odehráno 83 duelů.

S čím půjde trojnásobný šampion české ligy do nové sezony? Bude to boj o pohárovou Evropu? "Určitě. Chceme hrát nahoře a vyhrávat. Hrát fotbal pro fanoušky a pro sebe, abychom z toho měli radost. Trenér nám to říká pořád, musíme bavit sebe a fanoušky. Myslím, že to je jedna z nejlepších věcí," zakončil spoluhráč Elvise, Hladkého, Hybše, Oscara, Pázlera a spol.